10 sposobów na to, żebyś przestał(a) cierpieć z powodu swoich ulubionych butów

KULTURA
bsnrk

Nieważne, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, każdy ma takie buty, które go po prostu obcierają. Oto, co możecie robić w takiej sytuacji:

1. Plastry

1

To proste rozwiązanie jest bardzo skuteczne – zaklej podrażnione miejsca plastrami.

2. Talk

2

Talk zapobiega obtarciom, jeśli posypiesz nim stopy przed założeniem butów.

3. Grube skarpety i ciepło

3

Załóż grube skarpety, a potem ubierz buty. Podgrzej (na przykład suszarką do włosów) te miejsca na bucie, które cię obcierają. Następnie pochodź trochę, aż buty się ochłodzą. Powtarzaj ten zabieg, jeśli będzie potrzeba. Ale pamiętaj, ten sposób działa tylko na naturalne materiały, takiej jak skóra.

4. Dezodorant w sztyfcie lub kulce

45

Użyty na najbardziej wrażliwe na obtarcia kostki czy palce, powinien zapobiec obtarciom.

5. Wkładki silikonowe

5

Możesz je kupić miedzy innymi w sklepach ortopedycznych czy internecie.

6. Lód

6

Wypełnij torebkę plastikową wodą i wsadź do butów. Następnie wstaw je do zamrażalnika na noc. Gdy woda zamieni się w lód, zwiększy objętość i poszerzy ci buty. Ale uwaga: wiele butów w kontakcie z wodą może ulec zniszczeniu.

7. Alkohol i papier toaletowy

7

Namocz alkoholem sprawiające kłopot miejsca w butach, wypchaj je ręcznikiem papierowym i zostaw na noc. Rano załóż buty na nogi.

8. Krem nawilżający

8

Ten sposób działa na buty ze skóry. Nałożony krem sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna, a w ciągu dnia twój but powinien się właściwie rozchodzić.

9. Ziemniaki

9

Ten sposób działa na adidasy. Włóż do nich na noc (czystego) ziemniaka.

10. Szewc

10

Ten droższy sposób jest zwykle najbardziej skuteczny. Szewc dysponuje narzędziami, które umożliwią mu dopasowanie butów na potrzeby konkretnie twoich stóp.

Hejterzy obrażali ją i śmiali się z jej sukienki na studniówkę. Teraz mogą tylko płakać

ŻYCIE
callista006

18-letnia Kristen chciała sprzedać sukienkę, w której była na studniówce. Nie sądziła, że kiedy wrzuci swoje zdjęcie do sieci, spotka ją tyle przykrości…

1

Mając nadzieję na sprzedaż sukni za 350$, Kristen zamieściła do ogłoszenia to zdjęcie:

2

Zamiast chętnych do zakupów, spotkała się jednak tylko z wulgarnymi wyzwiskami.

3

Hejterzy obrażali ją za jej wagę, pisali, że sukienkę kupi chyba tylko hipopotam.

4

Kristen była załamana. Wiedziała, że ma nadwagę i miała z tego powodu kompleksy, ale do tej pory myślała, że jej sukienka była piękna i wyglądała w niej naprawdę ładnie.

 

5

W końcu stało się coś niesamowitego… pojawiło się wsparcie.

6

„Boska”, „Śliczna sukienka z Teksasu!”, „OMG!! Ta sukienka jest BOSKA!!!! Jest fioletowa czy niebieska? (Fioletowy to mój ulubiony)”, „Wyglądasz pięknie” – sypały się komentarze.

Koniec końców Kristen, która chciała za sukienkę 350$, sprzedała ją za oszałamiającą sumę – 2000$!!!

7

 

Kristen nie ma nic do powiedzenia tym, którzy wyśmiewali ją i jej sukienkę. No, może poza: „Zgadnijcie kto się teraz z kogo śmieje?”;)

8

Zobacz też: Hejterzy nazwali ją grubą krową. Sposób, w jaki im odpowiedziała zwalił mnie z nóg…

7 rad na życie od Steve’a Jobsa

ŻYCIE
rafabat

Gdyby nie choroba, ten facet zaskoczyłby nas jeszcze nie jednym przyjaznym gadżetem. Jakimi zasadami kierował się w życiu?

„Czy wolisz przez resztę życia sprzedawać słodzoną wodę,
czy wolisz iść ze mną i zmieniać świat?”

10-rad-na-zycie-od-stevea-jobsa_12

1. Skup się na pozytywach
Jesteś osobą, dla której szklanka jest zawsze w połowie pusta? Zacznij myśleć o sobie inaczej. Doceniaj to, w czym jesteś naprawdę dobra i pielęgnuj w sobie to uczucie. Jobs odnalazł spełnienie swoich chłopięcych marzeń w świecie komputerów. W twoim życiu też na pewno jest coś, co cię kręci… Bądź temu wierna i ciesz się swoimi pasjami.

2. Staraj się przewidywać przyszłość
Jobs czuł, że komputery wkrótce zawładną światem. Umiał przewidzieć, czego ludzie będą potrzebować za pięć, dziesięć lat. Ty możesz spróbować zrobić to samo – w odniesieniu do samej siebie. Przykład? Chcesz być dziennikarką. Albo już jesteś. Zapomnij o papierze. To internet jest przyszłością. Poznaj to medium. Zapisz się na kursy, które uczą, jak tworzyć w sieci, idź na dodatkowe studia, które zagwarantują ci konkretną wiedzę.

3. Uśmiechnij się, gdy poniesiesz porażkę
Każdemu zdarza się upadać. Porażka jest prawie tak samo dobra jak sukces. Uczy cię, jakich błędów więcej nie popełniać. Każdy błąd przybliża cię… do sukcesu. I to nie tylko na drodze zawodowej, ale również tej osobistej. Po kolejnej randce z gościem, który przede wszystkim lubi mówić o sobie, wiesz już, że z takim typem faceta na pewno jest ci nie po drodze.

pomnik-w-budapeszcie

4. Zwiedzaj świat
Podróże kształcą – tej prawdzie nie da się zaprzeczyć. Podróżując, uczysz się innych kultur, innych ludzi, tolerancji, masz otwarty umysł. A ten bardzo pomaga w odniesieniu życiowego sukcesu.

5. Otaczaj się ludźmi, którzy cię inspirują
Nie uciekaj przed tymi, którzy wiedzą lepiej czy więcej. Ucz się od nich zachłannie i ciągle. Dobre rady, nawet jeśli na nic ci się nie przydadzą w danej chwili, mogą być nieocenione w przyszłości.

6. Nie bój się ryzyka
Wiadomo, kto nie ryzykuje, szampana nie pije:) Bądź otwarta na nowe doświadczenia, podejmuj ryzyko, jeśli wierzysz, że sprawa jest tego warta. Tylko w ten sposób możesz zwyciężyć.

7. Pamiętaj o śmierci
Myśl o śmierci towarzyszyła Jobsowi bez przerwy. To dlatego był taki zachłanny na nowe doznania, nowe eksperymenty, nowe idee. „Niespełnione nadzieje, próżność, strach czy porażka – to wszystko jest niczym w obliczu śmierci. Wtedy liczy się tylko to, co jest naprawdę istotne”, powiedział. No właśnie, zastanawiałaś się, co jest najistotniejsze w twoim życiu? Nie zapominaj o tym:)