16 tak niewiarygodnie utalentowanych malarzy, że nie będziesz mógł w to uwierzyć

callista006

Oto 16 najbardziej niezwykłych obrazów, jakie kiedykolwiek widzieliście. Uwierzycie, że to nie są zdjęcia?

1. Diego Fazio

1

2.Omar Ortiz

2

3. Gregory Thielker

3

4. Ruth Tyson

4

5. Roberto Bernardi

5

6. Robin Eley

6

7. Gottfried Helnwein

7

8. Vincent Fantauzzo

8

9. Kamalky Laureano

9

10. Paul Cadden

10

11. Matthew Cornell

11

12. Thomas Arvid

12

13. Bryan Drury

13

14. Yigal Ozeri

14

15. Taner Ceylan

15

16. Andrew Talbot

16

Zobacz też 10 osób, które z układania drewna uczyniły wysmakowaną sztukę…

Źródło: BrightSide.me

Jest mocarz! Cała Polska śmieje się z kampanii „Stop dopalaczom”

ŻYCIE
bsnrk

Niezamierzonym hitem internetu stał się spot, którym z plagą dopalaczy walczy Główny Inspektorat Sanitarny. Cała Polska śmieje się z reklamy społecznej, która poziom realizacji przypomina serial „Trudne sprawy”.

Wykonany chałupniczymi metodami za 3 tysiące złotych spot ma odstraszyć młodych ludzi od kontaktów z dopalaczami. Na razie przyciągnął już blisko pół miliona użytkowników internetu, którzy masowo wyśmiewają jego „humorystyczny” scenariusz i poziom realizacji:

Czego poza tym brakuje spotowi Głównego Inspektoratu Sanitarnego? Nie ma w nim ani krzty informacji o strasznych konsekwencjach zażycia toksycznych substancji. Szacuje się, że rozprowadzonym na Śląsku „Mocarzem”, syntetycznym kanabinoidem o sile 800-krotnie większej niż nielegalna w Polsce marihuana, poważnie zatruło się około 200 osób. Wcześniej masowo do szpitali psychiatrycznych w całej Polsce trafiały osoby, które próbowały innych środków.

Po zażyciu „Mocarza” ludzie reagują różnie. Najczęściej wzmożoną agresją. W skrajnych sytuacjach dochodzi do zatrzymania akcji serca i ciężkiej niewydolności ośrodkowego układu nerwowego oraz nieodwracalnych zmian psychicznych.

Eksperci podkreślają, że sposobem na dopalacze byłaby legalizacja o wiele mniej szkodliwych, tradycyjnych środków psychoaktywnych, z których dzisiaj w Polsce legalny jest tylko alkohol. W Czechach, gdzie nie kara się za posiadanie marihuany, po dopalacze sięga 4 procent młodej populacji, w Polsce aż 9 procent. Największe żniwo zbierają w Rosji, gdzie polityka narkotykowa jest jeszcze bardziej rygorystyczna.

O wiele lepiej prawdę o dopalaczach pokazuje ten krótki spot, wykonany w 2010 roku przez CreativeHead.eu na zlecenie gminy Śrem (województwo wielkopolskie) pod tytułem „Dopalacze Kolekcjonerstwo Które Zabija”:

Jak kręcić reklamy społeczne, można też nauczyć się, czerpiąc z wzorców zachodnich. Poniżej kompilacja filmów pokazujących konsekwencje uzależnienia od metaamfetaminy:

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny