30 rzeczy, które chciałabym wiedzieć, zanim skończyłam 30 lat. Ucz się ode mnie!

ŻYCIE
callista006

Te 30 wskazówek powinno być kodeksem każdej młodej kobiety…

1. Nie wybieraj kosmetyków, tylko dlatego, że są drogie. Próbuj różnych marek. Czasami okazuje się, że 3 razy tańszy tusz do rzęs będzie ci odpowiadał bardziej niż ten za 60 zł.

2. Na pierwszy rzut oka widać, że nosisz push-up, zapewne twój stanik jest za duży, albo za ciasny. Idź do brafitterki, albo sama naucz się dobierać odpowiednie staniki.

Oto 13 znaków, że musisz sobie kupić nowy stanik…

3. Nie przesadzaj z eyelinerem.

4. Jeśli facet okaże wobec ciebie jakąkolwiek przemoc, psychiczną czy fizyczną, od razu się z nim pożegnaj.

5. Jeśli facet cię zdradził i mu wybaczyłaś, to pamiętaj, że podjęłaś ryzyko. Skoro zrobił to raz, to więcej niż bardzo prawdopodobne, że przy kolejnej okazji postąpi tak samo.

6. Przestań sprzedawać swoje życie na Facebooku za lajki. (Wiem, pokusa jest wielka. Mi też to się jeszcze czasami zdarza…)

7. Dziewictwo to coś pięknego i wartościowego. Nie oddawaj go byle komu, bo kiedyś będziesz tego żałować.

Zobacz też: Będziesz w szoku kiedy dowiesz się z kim te gwiazdy straciły dziewictwo…

8. Może i seks i miłość to dwie różne rzeczy, ale kiedy idą ze sobą w parze, nie ma nic piękniejszego.

9. Niezależnie od tego, co mówią ci inni, zanim weźmiesz ślub, warto pomieszkać trochę z tym facetem.

10. Nie dziw się, że twojemu byłemu chodziło tylko o seks i zostawił cię dla innej, jeśli podrywałaś go na krótką spódniczkę i głęboki dekolt. Nie zaoferowałaś mu nic więcej, więc odwdzięczył się tym samym.

11. Nigdy nie mów swoim rodzicom, że ich nienawidzisz. Będziesz tego żałować do końca życia.

12. Dzwoń do swojej babci i dziadka bez powodu. Po prostu zapytaj co słychać.

13. Niektórzy ludzie po prostu nigdy cię nie polubią, choćbyś nie wiem jak bardzo się starała. Przestań się tym przejmować.

14. Jest na nich pewien sposób. Pokonasz ich swoją uprzejmością.

15. Byłaś piękna zanim on ci to powiedział.

16. Nie wierz stereotypom i nie osądzaj ludzi. Najpierw poznaj ich osobiście i wysłuchaj ich historii.

17. Nie pozwól aby twoje błędy i wady stały się definicją ciebie.

18. Ucz się na błędach. Nigdy nie przegrywasz. Zawsze albo wygrywasz, albo się uczysz.

19. Doceniaj to, że ktoś dla ciebie gotuje i delektuj się domowymi posiłkami. Kiedyś będziesz za nimi tęsknić.

20. Twoja mama dostrzeże fałszywość twojej przyjaciółki dużo wcześniej niż ty.

21. Twój tata dostrzeże złe zamiary twojego faceta dużo wcześniej niż ty.

22. Ciesz się swoim metabolizmem póki możesz.

23. Życie oferuje ci o wiele więcej niż piątkowe wieczory.

24. Jeśli dostajesz jakiś prezent, niezależnie od kogo, bądź wdzięczna. Nawet jeśli ci się nie podoba, doceń czyjąś pamięć, czas, uwagę, pracę czy pieniądze.

25. Nie czekaj z życiem na to, aż schudniesz, zapuścisz włosy, poznasz miłość, zarobisz ileśtam pieniędzy, itd. Życie jest tu i teraz, a ty najpiękniejsza i najwspanialsza jesteś właśnie dzisiaj.

26. Żadna impreza, czy to studniówka, czy randka, czy bal pracowniczy, nie jest „najważniejszą imprezą w życiu”. Idź i baw się dobrze, bez stresu i presji! Imprezy są tylko imprezami.

27. Szkoła średnia wcale nie jest „najlepszym okresem w życiu”. Studia też nie.

28. Nie decyduj się na zakładanie rodziny tylko dlatego, że babcia i ciocie cisną, że „zegar tyka”. To ty będziesz żyła z tym facetem i wychowywała z nim dzieci, nie one. Podejmij tę decyzję tylko wtedy, jeśli sama będziesz tego chciała.

29. Żeby być szczęśliwą w związku, najpierw musisz umieć być szczęśliwa sama ze sobą. Miej hobby, pasje, przyjaciół. Mężczyzna ma być miłością twojego życia, a nie twoim życiem!

30. Słuchaj rad i wskazówek innych, rozważaj je, ale pamiętaj, że to ty podejmujesz decyzję.

Zobacz też 9 obrazków, które pokazują, jak zmienia się życie kobiety po 30-stce…

 

6 zastosowań piersi według mężczyzn

Rozrywka
callista006

Mężczyźni mają swoją własną, wyjątkową teorię na temat tego, do czego służą kobiece piersi.

1. Budziki

01

2. GPS

02

3. Poduszki

03

4. Podstawa związku

4

– Hej skarbie, chciałam ci tylko powiedzieć, że cię kocham i myślę o tobie cały dzień!

– Mogę zobaczyć twoje cycki?

5. Pożeracze czasu

– Muszę odrobić pracę domową na laptopie. Co będziesz robił w tym czasie?

– Spoko, zajmę się czymś…

1

6. Identyfikatory

5

-Zamiast słodkich ksywek, nadam częściom twojego ciała imiona na cześć ważnych dla twojej kultury wydarzeń. Jestem na tyle wrażliwy.

-Ty będziesz Hiroshimą, a ty Nagasaki! Bo jesteście dwiema wielkimi bombami.

Zobacz też: 8 obrazków, które tłumaczą, na czym polega męska logika.

 

 

Zobacz jak dramatycznie zmienił się makijaż kobiet przez ostatnie 5 tysięcy lat!

Rozrywka POLECANE
bsnrk

Od starożytnego Egiptu, przez Grecję, Indie, czasy elżbietańskie czy przedrewolucyjną Francję po czasy dzisiejsze – tak zmieniał się kobiecy makijaż na przestrzeni dziejów.

Starożytny Egipt (3150 – 31 p.n.e.)

egipt

Kobiety w Starożytnym Egipcie malowały oczy kohlem, substancją uzyskiwaną z sadzy, metalu i tłuszczu. Wierzono, że kohl zapobiega ślepocie. Powieki podkreślano niebieskim lub zielonym kolorem, wykorzystując do tego malachit. Popularnymi kolorami szminki były pomarańczowy, czerwony, niebiesko-czarny czy magenta. Malowanie ust szminką podkreślało status społeczny. Dlatego usta malowali też mężczyźni z wyższych sfer. Włosy pleciono w warkocze okalające twarz.

Starożytna Grecja (800-500 p.n.e.)

grecja

Celem kosmetyki w starożytnej Grecji było osiągnięcie ideału naturalnego piękna. Połączone brwi – to styl popularny w Grecji. Kobiety doklejały sobie włosy zwierzęce, żeby uzyskać pożądany efekt. Często używano kremu na bazie ołowiu do rozjaśnienia skóry. Dominował subtelny cień do powiek.

Indie (320-550 n.e.)

indie

Kobiety malowały oczy kohlem. Włosy pleciono w jeden warkocz lub układano w kok z tyłu głowy, który dekorowano świeżymi kwiatami. Bindi, czyli kropka na czole, zarezerwowana była dla mężatek. Usta kobiety malowały najczęściej na różowo.

Era elżbietańska (1558-1603)

elzbietanskaera

W trakcie ery elżbietańskiej obowiązujący styl dyktowała królowa Elżbieta I. Bardzo popularne było golenie brwi i linii włosów, aby uczynić czoło wyższym. Kobiety używały bieli ołowiowej, żeby uczynić skórę bardziej bladą. Ponieważ królowa Elżbieta była ruda, kobiety barwiły sobie włosy na ten kolor lub zakładały peruki.

Japońska gejsza (XVIII wiek)

japońskagejsza

Gejsze stały się stałą częścią japońskiej kultury na początku XVIII wieku. Były, i dalej są, specjalistycznie wykształconymi dostarczycielkami rozrywki. Makijaż sprawiający wrażenie niewinności jest kluczowy dla tej tradycji. Ciężki, biały podkład kładzie się na całą odkrytą część ciała za wyjątkiem szyi, gdzie granica podkładu tworzy charakterystyczny kształt litery W. Oczy podkreśla się czerwienią i czarnym węglem, a usta maluje na kształt pączkującego kwiatu.

Przedrewolucyjna Francja (1775-1789)

rewolucja

Makijaż z czasów przedrewolucyjnej Francji był silnie zainspirowany wizerunkiem kreowanym przez Marię Antoninę. Kobiety wybielały swoją cerę za pomocą pudru tak, jak to tylko było możliwe. Blada cera była tak bardzo w cenie, że niektóre kobiety malowały sobie kredką żyły. Popularne były też malowane pieprzyki. Policzki pudrowano różem, a usta smarowano tłuszczem dla uzyskania połysku. Zwykle zakładano obowiązkowo białą perukę z włosami ułożonymi do góry.

Era wiktoriańska (1837-1901)

erawiktorianska

W trakcie ery wiktoriańskiej noszenie wyrazistego makijażu było bardzo niestosowne i praktycznie zarezerwowane tylko dla kobiet lekkich obyczajów. Dlatego idealna cera była bardzo w cenie. Kobiety używały trochę pudru, ale pudrowanie policzków i malowanie ust uważano za skandaliczne. Dlatego zamiast rumienić się pudrem, kobiety często szczypały się dla uzyskania tego samego efektu.

Lata sześćdziesiąte (1960-69)

lataszescdziesiate

Ruchy wolnościowe lat sześćdziesiątych pozwoliły na więcej wolności także w dziedzinie makijażu. Kobiety zaczęły stosować różne kolory cieni do powiek. Ostro podkreślano linię oczu i stosowano duże, sztuczne rzęsy. Noszono duże peruki zaczesane do góry w kok. Policzki konturowano, by nadać wrażenie w klęsłości. Jasnoróżowy był popularnym kolorem szminki do ust.

A jaki jest twój styl? Zobacz całe wideo, które w YouTube obejrzano je już 6 mln razy:

Źródło: BuzzFeed