7 fatalnych nawyków kobiet podczas okresu. Dziewczyny, nie róbcie tak!

ŻYCIE POLECANE
callista006

„Te dni” to dla wielu kobiet najbardziej dołujący, wkurzający, bolesny i wstydliwy okres w miesiącu. Niestety niektóre dziewczyny nieświadomie jeszcze pogarszają sprawę…

1. Noszenie tej samej podpaski (albo co gorsza tamponu) przez cały dzień

1

To jeden z najczęstszych błędów, jaki popełniają dziewczyny podczas miesiączki. Podpaski i tampony powinno się wymieniać co 3-5 godzin niezależnie od tego, czy krwawienie jest obfite czy nie. W przeciwnym razie można nabawić się poważnych infekcji narządów intymnych. Nie mówiąc już o paskudnym zapachu…

Polecamy: Modelka straciła nogę z powodu użycia tamponu?! Skarży producenta…

2. Narażanie się na dodatkowy ból

2

Podczas miesiączki zdecydowana większość kobiet i tak cierpi (oczywiście są szczęściary, które przechodzą okres bezboleśnie, jednak jest ich znacznie mniej). Dla niektórych kobiet bóle menstruacyjne uniemożliwiają wręcz normalne funkcjonowanie. Poddawanie się w tym czasie depilacji woskiem, kanałowemu leczeniu zębów czy jakimkolwiek innym bolesnym zabiegom nie jest dobrym pomysłem. Będą one o wiele trudniejsze do zniesienia, niż w „normalnym” czasie. Lepiej przełożyć je na inny termin.

3. Uprawianie seksu bez zabezpieczenia

3

Wiele osób wierzy, że kobieta podczas miesiączki nie może zajść w ciążę. To bzdura, zapłodnienie jest jak najbardziej możliwe. Jeśli więc nie marzycie o potomstwie, nie zapominajcie o zabezpieczeniu, tak jak w każdym innym dniu!

Zobacz też 7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć na temat seksu podczas okresu…

4. Rygorystyczne ćwiczenia

4

Tak naprawdę codzienny ruch fizyczny może zdecydowanie zredukować bóle menstruacyjne i pomóc ci lepiej znieść okres. Jednak na te kilka dni trochę sobie odpuść. Bardzo męczące, wyciskające poty ćwiczenia mogą okazać się zbyt wyczerpujące dla twojego i tak osłabionego podczas miesiączki organizmu. Postaw lepiej na ćwiczenia relaksujące!

5. Omijanie posiłków

5

Omijanie posiłków nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale podczas okresu jest jeszcze bardziej krzywdzące dla organizmu kobiety. I tak w trakcie krwawienia traci on wystarczająco dużo energii i składników odżywczych. Jadaj więc regularnie, pozwól sobie też na energetyczne przekąski, jak owoce.

6. Konsumpcja produktów mlecznych

6

Mleko, sery i jogurty zawierają kwas arachidonowy, który może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia podczas okresu, a także wzmocnienie bólów menstruacyjnych.

7. Brak snu

7

Zawsze ważny dla organizmu sen, podczas okresu nabiera jeszcze większego znaczenia. Niestety bóle menstruacyjne i poczucie ciężkości w podbrzuszu często utrudniają kobietom zasypianie i i tak zestresowane, poddenerwowane ze względu na szalejące w organizmie hormony panie są dodatkowo sfrustrowane i zmęczone. Warto więc w tym czasie postawić na relaks, jak najwięcej odpoczynku oraz napary z melisy czy rumianku.

Oto 8 najbardziej druzgocących rzeczy, których ktoś, kto nigdy nie miał okresu, na pewno nie zrozumie…

Źródło: HealthAdvisorGroup.com

Sprawdź, czy jesteś piękna. Wynik powyżej 70% to idealny wygląd!

Rozrywka
rafabat

Odpowiedz szczerze i dowiedz się, jak widzą Cię inni.

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale jak inaczej rozmawiać na temat piękna? Nasz wygląd zewnętrzny każdego dnia podlega opinii innych. To prawda, że jedna osoba dostrzeże w nas ideał, a inna nie podzieli tego zachwytu. Kultura wykształciła jednak uniwersalne wartości (także te dotyczące urody), które można uznać za najbardziej pożądane. Tak już jest, że niezależnie od własnych upodobań, niektóre cechy postrzegamy bardziej pozytywnie od innych.

Dziwnym trafem smukła kobieta z zarysowanymi krągłościami, długimi włosami i promiennym uśmiechem przez 9 na 10 osób zostanie określona mianem pięknej. W przeciwieństwie do tej nieco większej, bezkształtnej, krótko ostrzyżonej… Nie ma się co obrażać, bo to identyczna sytuacja, jak przewaga wysportowanego mężczyzny nad wychudzonym chłopcem.

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy Twoja uroda trafia w gusta większości. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Zsumuj je ze sobą, a wynik powie Ci, czy jesteś chodzącym ideałem! Im jest wyższy, tym bliżej Ci do uniwersalnego piękna.

 

TWARZ I WŁOSY

1. Czy Twoje włosy są przynajmniej tak długie, że przekraczają linię żuchwy?

2. Czy uważasz, że nos jest proporcjonalnej wielkości względem całej twarzy?

3. Czy Twoją cerę można opisać mianem „normalnej” (nie jest zbyt sucha, ani tłusta)?

4. Czy twarz jest smukła i widoczne są na niej przynajmniej delikatnie zarysowane kości policzkowe?

5. Czy włosy nie sprawiają Ci większych problemów, czyli nie są wysuszone, ani przetłuszczone?

 

FIGURA

6. Czy uważasz jesteś proporcjonalnie zbudowana?

7. Czy swoją figurę określasz mianem normalnej albo wręcz smukłej?

8. Czy uważasz, że Twoje piersi i pośladki (nawet jeśli nie są przesadnie duże) pasują do reszty sylwetki?

9. Czy dbasz o linię, a Twoja talia jest wyraźnie zarysowana i pozbawiona nadmiaru tkanki tłuszczowej?

10. Czy jesteś zadowolona ze swojego wzrostu?

 

SZCZEGÓŁY

11. Czy regulujesz brwi zgodnie ze wskazówkami profesjonalistów, zachowując ich odpowiedni kształt i grubość?

12. Czy dbasz o swoje stopy i regularnie ścierasz zrogowaciały naskórek?

13. Czy Twoim zębom bliżej jest do bieli, niż żółci czy szarości?

14. Czy Twoje paznokcie są wystarczająco mocne i zdrowe, że nie musisz ratować się tipsami?

15. Czy regularnie depilujesz wszystkie części ciała, których owłosienie mogłoby Cię narazić na nieprzyjemne komentarze?

 

CAŁOKSZTAŁT

16. Czy często słyszysz komplementy dotyczące Twojej urody?

17. Czy kiedykolwiek usłyszałaś z ust innej kobiety, że zazdrości Ci wyglądu?

18. Czy uważasz, że tuż po przebudzeniu możesz wyglądać atrakcyjnie, a makijaż i inne zabiegi pielęgnacyjne, to jedynie forma podkreślenia urody?

19. Czy Twoje BMI jest prawidłowe? (Waga w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach poniesiony do kwadratu –  np. 60 kg, 1,65 m = 60 / 2,72 = 22. Wskaźnik 18,5-25,0 uznawany jest za prawidłowy)

20. Czy odrzucając fałszywą skromność i przesadną pewność siebie, uważasz, że wyglądasz obiektywnie atrakcyjnie?

 

Ilu facetów zerknie na pupę ładnej dziewczyny?

Rozrywka
rafabat

Pewna kobieta postanowiła to sprawdzić i przyczepiła sobie mini-kamerkę w pasie…

Wiadomo, że faceci są wzrokowcami, ale ilu z nich odwraca się za pięknościami? Okazuje się, że sporo.

Dziewczyna z Nowego Jorku postanowiła dokładnie sprawdzić ilu z nich odwróci się, gdy będzie się przechadzać z obcisłych legginsach. Okazuje się, że sporo. Kobiety też zerkały 😉

Jak się jednak okazuje, cała akcja ma też drugie dno. Na końcu okazuje się, że to kampania społeczna przeciwko rakowi prostaty.

Panowie, patrzcie też na swój tyłek!