7 fatalnych nawyków kobiet podczas okresu. Dziewczyny, nie róbcie tak!

ŻYCIE POLECANE
callista006

„Te dni” to dla wielu kobiet najbardziej dołujący, wkurzający, bolesny i wstydliwy okres w miesiącu. Niestety niektóre dziewczyny nieświadomie jeszcze pogarszają sprawę…

1. Noszenie tej samej podpaski (albo co gorsza tamponu) przez cały dzień

1

To jeden z najczęstszych błędów, jaki popełniają dziewczyny podczas miesiączki. Podpaski i tampony powinno się wymieniać co 3-5 godzin niezależnie od tego, czy krwawienie jest obfite czy nie. W przeciwnym razie można nabawić się poważnych infekcji narządów intymnych. Nie mówiąc już o paskudnym zapachu…

Polecamy: Modelka straciła nogę z powodu użycia tamponu?! Skarży producenta…

2. Narażanie się na dodatkowy ból

2

Podczas miesiączki zdecydowana większość kobiet i tak cierpi (oczywiście są szczęściary, które przechodzą okres bezboleśnie, jednak jest ich znacznie mniej). Dla niektórych kobiet bóle menstruacyjne uniemożliwiają wręcz normalne funkcjonowanie. Poddawanie się w tym czasie depilacji woskiem, kanałowemu leczeniu zębów czy jakimkolwiek innym bolesnym zabiegom nie jest dobrym pomysłem. Będą one o wiele trudniejsze do zniesienia, niż w „normalnym” czasie. Lepiej przełożyć je na inny termin.

3. Uprawianie seksu bez zabezpieczenia

3

Wiele osób wierzy, że kobieta podczas miesiączki nie może zajść w ciążę. To bzdura, zapłodnienie jest jak najbardziej możliwe. Jeśli więc nie marzycie o potomstwie, nie zapominajcie o zabezpieczeniu, tak jak w każdym innym dniu!

Zobacz też 7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć na temat seksu podczas okresu…

4. Rygorystyczne ćwiczenia

4

Tak naprawdę codzienny ruch fizyczny może zdecydowanie zredukować bóle menstruacyjne i pomóc ci lepiej znieść okres. Jednak na te kilka dni trochę sobie odpuść. Bardzo męczące, wyciskające poty ćwiczenia mogą okazać się zbyt wyczerpujące dla twojego i tak osłabionego podczas miesiączki organizmu. Postaw lepiej na ćwiczenia relaksujące!

5. Omijanie posiłków

5

Omijanie posiłków nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale podczas okresu jest jeszcze bardziej krzywdzące dla organizmu kobiety. I tak w trakcie krwawienia traci on wystarczająco dużo energii i składników odżywczych. Jadaj więc regularnie, pozwól sobie też na energetyczne przekąski, jak owoce.

6. Konsumpcja produktów mlecznych

6

Mleko, sery i jogurty zawierają kwas arachidonowy, który może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia podczas okresu, a także wzmocnienie bólów menstruacyjnych.

7. Brak snu

7

Zawsze ważny dla organizmu sen, podczas okresu nabiera jeszcze większego znaczenia. Niestety bóle menstruacyjne i poczucie ciężkości w podbrzuszu często utrudniają kobietom zasypianie i i tak zestresowane, poddenerwowane ze względu na szalejące w organizmie hormony panie są dodatkowo sfrustrowane i zmęczone. Warto więc w tym czasie postawić na relaks, jak najwięcej odpoczynku oraz napary z melisy czy rumianku.

Oto 8 najbardziej druzgocących rzeczy, których ktoś, kto nigdy nie miał okresu, na pewno nie zrozumie…

Źródło: HealthAdvisorGroup.com

Żołnierze wracają z wojny i robią niespodziankę swoim rodzinom. Przejmujący film!

ŻYCIE
roundhere

Bohaterowie poniższego filmiku postanowili zrobić niespodziankę swoim bliskim. Nie mieli oni pojęcia, że mężczyźni wrócili z wojny. Zobaczcie wzruszające reakcje żon, matek i córek, które kompletnie się tego nie spodziewały.

10 najpotworniejszych eksperymentów, jakie przeprowadzono na ludziach. Przerażające…

KULTURA
callista006

Poniższe eksperymenty niestety nie są wymysłem scenarzystów filmów grozy. Te straszne wydarzenia miały miejsce naprawdę, a najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że to człowiek człowiekowi zgotował takie piekło…

1. „Monster Study”

1

W 1939 roku 12 sierot padło ofiarą eksperymentu, który miał przysłużyć się nauce, jednak nie tylko niczego nie udowodnił, ale także zniszczył życie i tak pokrzywdzonym przez los dzieciom. 22 sieroty z jednego sierocińca zostały obiektem badań logopedycznych. Tylko 10 z nich było jąkałami, jednak po zakończeniu eksperymentu, pozostałe dzieci również się jąkały, niektóre w ogóle bały się mówić i do końca życia borykały się z brakiem pewności siebie. Doktorantka Mary Tudor prowadziła 45 minutowe lekcje z każdym z dzieci. Tym, które już się jąkały, mówiła, że nie mają problemów w wymową i że wszystko jest w porządku, natomiast poprawnie mówiącym dzieciom wytykała wszystkie błędy, nawet jeśli były one zmyślone i wmawiała im, że mówią źle, niewyraźnie, śmiesznie. Eksperyment zakończył się „sukcesem”. Po latach jego twórcy, doktor Wendell Johnson i jego studentka Mary Tudor przyznali, że wyrządzili tym dzieciom ogromną krzywdę i nie powinni byli dopuszczać się takich metod. Zwłaszcza, że nie odnaleźli przyczyny, dla której dzieci jąkają się od urodzenia. Najbardziej poszkodowana, 12-letnia wówczas dziewczynka Mary Korlaske, jako dorosła osoba wysłała do Mary Tudor list, w którym nazwała ją potworem, a jej badania nazistowskim eksperymentem. „Do dziś pamiętam twoją twarz” – pisała. -„To, że byłaś dla mnie miła i przypominałaś mi mamę”. Johnson i Tudor w kolejnych latach pomogli wielu jąkającym się dzieciom, jednak nigdy – mimo prób – nie udało im się zniwelować wad, które spowodowali u ofiar swojego „potwornego eksperymentu” („monster study”), jak go później nazwano. Dr Johnson miał z tego powodu podwójne wyrzuty sumienia, ponieważ wiedział, jak problemy z wymową mogą utrudniać życie i odbierać pewność siebie. Sam był jąkałą.

2. Projekt MKUltra

2

MKUltra było ściśle tajnym projektem badawczym prowadzonym w latach 50 i 60 przez przez Centralną Agencję Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych. Jego celem było badanie możliwości sterowania pracą ludzkiego mózgu i kontroli umysłu przy wykorzystaniu substancji chemicznych, m.in. środków psychodelicznych, takich jak LSD, bodźców elektrycznych i form percepcji podprogowej. Badania były często brutalne, a co gorsza, odbywały się także na nieświadomych obywatelach USA, powodując tragiczne konsekwencje.

3. Stanfordzki eksperyment więzienny

3

Ten eksperyment został przeprowadzony przez psychologów uniwersytetu Stanford w 1971 roku. Jego celem było zbadanie psychologicznych efektów symulacji życia więziennego. Wybierając kandydatów kierowano się ich dobrą kondycją psychofizyczną oraz – co ważne – brakiem kryminalnej przeszłości. Spośród studentów wyselekcjonowano 24 osoby, które podzielono na więźniów i strażników. Więzienie osadzono w piwnicy zakładu psychologii w Stanford. Eksperyment okazał się tragiczny w skutkach dla psychiki „więźniów”, z kolei u „strażników” odnotowano skłonność do ogromnego okrucieństwa, której nigdy wcześniej nie wykazywali.

4. Jednostka 731

4

Jednostka 731 była tajną jednostką wojskową cesarskiej armii japońskiej i działała w latach 1937-1945 w Mandżurii, gdzie pod przykrywką uzdatniania wody do picia dopuszczała się niewyobrażalnych aktów bestialstwa na chińskich jeńcach. Przez cały okres II wojny światowej w tajnych japońskich laboratoriach okaleczano jeńców, wycinano im organy bez znieczulenia, dokonywano aborcji wcześniej gwałconych kobiet, celowo zarażano ludzi strasznymi chorobami, takimi jak dżuma, czy zakopywano ich żywcem oraz stosowano wiele innych, wymyślnych tortur.

5. Eksperymenty Anioła Śmierci

5

Aniołem Śmierci nazywano Josefa Mengele, niemieckiego lekarza będącego jednocześnie SS-Hauptsturmführerem, który wykorzystywał więźniów w Auschwitz do okrutnych eksperymentów, takich jak m.in. wstrzykiwanie do oczu substancji chemicznych, aby sprawdzić, czy zmieniają kolor, zszywanie bliźniąt, aby stworzyć z nich bliźniaki syjamskie i wiele innych potwornych praktyk.

6. Projekt 4.1

6

1 marca 1954 roku, w ramach operacji „Castle” na Atolu Bikini zdetonowano bombę termojądrową. Opad radioaktywny skaził kilka Wysp Marshalla, zamieszkanych przez ludzi, którzy… w ogóle nie zostali poinformowani o operacji ani związanym z nią zagrożeniu. Zaraz po detonacji dzieci wybiegły przed dom i łapały białe opadające płatki. Były przekonane, że to śnieg, którego nigdy nie widziały, a zawsze o tym marzyły. Niestety ten „śnieg” zostawiał po sobie bolesne wybroczyny, a dzieci wymiotowały później krwią. Decyzję o ewakuacji wysp podjęto dopiero 5 marca – 4 dni po detonacji bomby. Operacja „Castle” zyskała po tym wydarzeniu nowy rozdział w dokumentacji – „Efekty biomedyczne”. Przez kolejne lata w ramach „Projektu 4.1” wykorzystywano ofiary tego zdarzenia do badania wpływów radioaktywnego opadu na ludzki organizm.

7. Projekt awersja

7

Projekt przeprowadzono w południowej Afryce w latach 70 i 80.  Miał on na celu wyeliminowanie homoseksualizmu z armii. Kobiety i mężczyzn, którzy wykazywali takie skłonności, poddawano operacji „zmiany płci”. W rzeczywistości była to kastracja chemiczna, elektrowstrząsy oraz wiele innych nieetycznych praktyk pogwałcających prawa człowieka. Dokładne dane są nieznane, jednak szacuje się, że ofiarami tego projektu padło ok 900 osób.

8. Badanie Tuskeege

8

Badanie rozpoczęło się w 1932 roku i przeprowadzono je na grupie 600 czarnoskórych farmerów. 399 sporód nich chorowało na kiłę, a pozostałe 201 osób było zdrowych i miało stanowić tylko grupę kontrolną. PHS (Amerykańska Publiczna Służba Zdrowia) oznajmiła, że częścią badania jest leczenie, jednak później wyszło na jaw, że PHS wcale nie miało zamiaru leczyć chorych, ale pozostawiło ich do końcowego stadium choroby i ostatecznie śmierci. Farmerzy myśleli, że otrzymują eksperymentalną terapię na „złą krew”. W zamian dostawali darmowe posiłki, a ich rodziny 50$ w razie ich śmierci. W rzeczywistości celem badań było sprawdzenie przebiegu choroby i m.in. tego, czy u czarnych wygląda ona tak samo, jak u białych.  Chociaż w 1947 r. penicylina stała się standardowym lekiem na kiłę, chorym mężczyznom nigdy nawet nie powiedziano, że w ogóle ją mają, ani nie podano im żadnych innych leków zawierających arsen, dostępnych już na początku eksperymentu. Badania kontynuowano przez 40 lat, w trakcie których mnóstwo żon i dzieci zostało zarażonych. Szacuje się, że w wyniku nieudzielenia chorym dostępnej wówczas pomocy zmarło ponad 100 osób. Eksperyment pewnie byłby kontynuowany, gdyby nie publikacja na jego temat w „Washington Star”.

9. Eksperymenty w Korei Północnej

9

Eksperymenty praktykowano na więźniach obozów koncentracyjnych. Doświadczenia obejmowały m.in. karmienie kobiet silnie zatrutymi liśćmi kapusty, które powodowały u nich krwawienie z jamy ustnej i odbytu, a w rezultacie śmierć w męczarniach. Rodziny więźniarek z kolei zamykano w laboratoriach i mordowano wstrzykując im zatruty gaz.

10. Laboratorium X

10

W latach 20 z rozkazu Lenina założono tajne Laboratorium X, w którym katowano zwierzęta i ludzi. Celem tych praktyk było stworzenie niewykrywalnych trucizn i śmiercionośnych chorób, na które nie ma antidotum. Dzięki nim radzieckie władze mogły skutecznie i poza wszelkimi podejrzeniami pozbywać się wrogów politycznych, szpiegów, podwójnych agentów, uciekinierów… W laboratorium tym, eksperymentując na ludziach przygotowywano się również do wojny biologicznej.

Zobacz też 14 najokrutniejszych narzędzi tortur jakie widział świat…