7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć na temat seksu podczas okresu

ŻYCIE
callista006

Seks podczas miesiączki? Najczęstszą reakcją na samą myśl o tym, jest: „fuj, obrzydliwe”. Większość ludzi – zarówno kobiet jak i mężczyzn – ma jednak błędne wyobrażenia na temat seksu w „te dni”. Czas je zweryfikować.

1. Wcale nie musi być „brudno”

1

Pierwsza myśl: „Fuuuuj, wszystko będzie upaprane krwią”. Wystarczająco ciężko jest doprać zakrwawioną bieliznę, kiedy tampon przecieknie, a co dopiero całe łóżko, pościel… O ile nie macie zamiaru przerobić wszystkich skomplikowanych pozycji z Kamasutry (chcecie poznać te najciekawsze? Zajrzyjcie tutaj), to wystarczy położyć w odpowiednim miejscu ręcznik. Jeśli to dla was za mało, zawsze możecie przenieść się pod prysznic. (Zobacz czym tak naprawdę jest seks pod prysznicem).

2. Owszem, podczas okresu kobieta może zajść w ciążę

2

Jeśli słyszałaś, że seks podczas okresu jest „bezpieczny”, lepiej nie wierz tym słowom. To jeden z bezmyślnie powtarzanych mitów na temat seksu. Kochając się w trakcie miesiączki również możecie spłodzić potomka, więc jeśli nie macie tego w planach, zabezpieczcie się!

3. Seks wcale nie sprawi, że okres będzie jeszcze cięższy

3

Podczas orgazmu, ze względu na skurcze, może wypłynąć z ciebie nieco więcej krwi, ale to nic złego. Poza tym nic nadzwyczajnego się nie stanie. Seks nie wpłynie negatywnie na twoje samopoczucie, wręcz przeciwnie! (patrz punkt niżej;))

4. Seks może złagodzić ból i objawy ZNP

4

To prawda! Endorfiny uwalniane przez organizm podczas seksu faktycznie mogą złagodzić bolesne skurcze i inne typowe dla ZNP objawy. Może więc zamiast leżenia z termoforem i oglądania serialu tym razem spędzicie te dni trochę aktywniej?;)

5. Niektórzy ludzie wręcz wolą uprawiać seks podczas okresu

000

Wbrew powszechnemu przekonaniu, seks podczas miesiączki cieszy się dużą popularnością, a dla niektórych jest wręcz przyjemniejszy niż seks w pozostałe dni.  Kobieta w trakcie okresu ma zazwyczaj podwyższone libido i jest bardziej wrażliwa bodźce, a mężczyzna, ciesząc się jej aktywnością, z przyjemnością pomaga jej się rozluźnić i rozładować napięcie, zamiast uciekać przed jej złymi humorami;)

Oto co powinien robić idealny mężczyzna, kiedy jego dziewczyna ma okres…

6. Krew menstruacyjna jest całkowicie nieszkodliwa

5

To prawda, o ile nie cierpisz na zapalenie wątroby, choroby przenoszone drogą płciową takie jak HIV/AIDS, czy kiła. Jeśli jesteś zdrowa, krew menstruacyjna nie różni się od zwykłej krwi. Twojemu partnerowi nic nie grozi.

Zobacz 10 sygnałów, którymi twój organizm oznajmia, że powinieneś zrobić testy na HIV/AIDS…

7. Krew menstruacyjna to naturalny lubrykant

blood-bleeding-600

Wiele par praktykujących seks podczas okresu twierdzi, że krew zastępuje im kupne lubrykanty i lepiej spełnia ich rolę.

Jak widzicie, seks podczas okresu nie musi być taki zły, wręcz przeciwnie. Każdy jednak ma swoje własne odczucia na ten temat i nikogo nie należy do tego namawiać. Jeśli czułabyś się niezręcznie, Twój partner musi się pogodzić z odmową. Ty również musisz go zrozumieć, jeśli nie wykaże entuzjazmu na myśl o seksie w „te dni”. Najważniejsza jest rozmowa.

Zobacz też 10 prawd na temat okresu, których mężczyźni nie mogą zrozumieć…

Pies czekał przed szpitalem na swojego pana, który zmarł. To, co stało się później, wzruszy każdego

FILMY POLECANE
bsnrk

Ten niezwykły film obejrzano już w serwisie YouTube ponad 7 mln razy. Zobacz, dlaczego!

Wideo trwa 1,5 minuty i przedstawia historię starszego pana i jego psa, którzy nigdy się ze sobą nie rozstają. Wszędzie, gdzie pójdzie człowiek, pies podąża za nim. I grzecznie na niego czeka, czy to przed wejściem do kawiarni, czy sklepu.

Pewnego dnia sprawy przybierają zły obrót. Starszego pana zabiera do szpitala karetka na sygnale. Pies biegnie za nią i czatuje przed wejściem. Po ciężkiej dla zwierzęcia deszczowej nocy, rano szpital opuszcza na wózku młoda kobieta. Pies odnajduje w niej cząstkę swojego pana i radośnie ją wita. „Zostań dawcą organów” – głosi napis na końcu wideo.

Film jest częścią kampanii społecznej zachęcającej do przekazywania po śmierci organów w celu ratowania życia. Powstał na zlecenie argentyńskiej fundacji na rzecz przeszczepów wątroby.

Źródło: YouTube

27 zdjęć podróbek, które sprawią, że nie uwierzysz własnym oczom

KULTURA
bsnrk

Jest taki wielki i wspaniały kraj, w którym podrobiono już dosłownie wszystko. W Chinach, przez wielu uważanych za największego światowego producenta szajsu, podrabianie produktów innych marek znajduje się na niedoścignionym nigdzie indziej poziomie.

Zobaczcie sami:

1131

 

344

 

29

 

208

 

267

 

268

 

283

 

302

 

442

 

534

 

633

 

726

 

826

 

927

 

1025

 

1132

 

1223

 

1320

 

1419

 

1713

 

1813

 

1913

 

2215

 

2312

 

2510

 

3110

 

3310