8 niepokojących chorób, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Numer 3 może zniszczyć życie każdemu

ŻYCIE
LotkA

Oto kilka naprawdę dziwnych chorób, które potrafią zamęczyć człowieka. Z pozoru żyjesz normalnie, ale kiedy choroba daje o sobie znać, jesteś o krok od szaleństwa. Jeżeli jesteś świadomy tego, co się z Tobą dzieje, możesz w jakimś stopniu ukryć chorobę, zwłaszcza kiedy jesteś wśród ludzi. Gorzej, jeżeli zaburzenie odbiera Ci zdolność do normalnego funkcjonowania i objawia się w najmniej oczekiwanym momencie.

1. Witzelsucht – mówienie dowcipów w nieodpowiednim momencie 

giphy

Osoby dotknięte tą chorobą zwykle opowiadają nieodpowiednie żarty w tak samo nieodpowiednim momencie. To zaburzenie neurologiczne prowadzi pacjenta do opowiadania bezsensownych opowieści i wtrącania seksualnych komentarzy, nawet po okazaniu przez otaczających ich ludzi niezadowolenia i oburzenia.

2. Prosopagnozja – niezdolność do rozpoznawania twarzy

Prosopagnosia

Osoby z prosopagnozją nie potrafią rozpoznawać ludzi po ich twarzach. Co ciekawe, reszta ich zdolności pozostaje całkowicie normalna. Choroba ta może towarzyszyć człowiekowi od urodzenia lub powstać w skutek urazu mózgu. Szacuje się, że około 2,5% osób na świecie cierpi z powodu tego zaburzenia.

3. Hipertymezja – chorobliwe zapamiętywanie faktów ze swojego życia

Hyperthymesia

Cierpiący na tę chorobę są zaślepieni przez swoją przeszłość. Mają oni niezwykłą zdolność do przywoływania nieskończonej ilości wątków i zdarzeń ze swojej przeszłości. Takie osoby zostają uwięzione w swoich wspomnieniach, mogą również zadręczać się zdarzeniami z przyszłości do tego stopnia, że nie są w stanie skupić się na swoim obecnym życiu. Hipertymezja nosi również nazwę pamięci autobiograficznej.

4. Zespół obcej ręki – pacjent uważa, że jedna z jego rąk nie należy do niego

Alien-hand-syndrom

Ta rzadka choroba powoduje, że jedna ręka chorej osoby wykonuje ruchy, których jej właściciel nie planował. Często osoby takie używają swojej zdrowej ręki by powstrzymać tę „obcą” przed niekontrolowanymi zachowaniami. Ręka, nad którą pacjent pozbawiony jest kontroli, bardzo często bywa przez niego uważana jako ciężar i niepotrzebny przedmiot, co często prowadzi do niechęci i lęku skierowanych przeciwko własnemu ciału.

5. Aquagenic Urticaria – alergia na wodę

Aquagenic-Urticaria

To jedna z dziwniejszych chorób, której objawy występują, kiedy skóra chorej osoby zetknie się z wodą. Osoba cierpiąca na to schorzenie dostaje silnej wysypki na powierzchni ciała, która miała kontakt z wodą. Ten rodzaj pokrzywki występuje u chorych bez względu na porę roku i temperaturę wody i jest częstsza u kobiet niż u mężczyzn. Typowe objawy to pieczenie, ból i swędzenie skóry zanurzonej w wodzie. Osoby takie mają również problem z piciem wody  w ogóle.

7. Zabójcza bezsenność – nie śpisz, aż umrzesz

Fatal-familial-insomnia

Jest to rzadki rodzaj przewlekłej bezsenności, który prowadzi do nieuchronnej śmierci. Jest ona spowodowana przez gen odziedziczony od swoich rodziców. Gen ten pozostaje w uśpieniu, aż do uaktywnienia między 40. a 50. rokiem życia pacjenta. Co ciekawe, bezsenność występuje zarówno u ludzi jak i u zwierząt. Pacjent, który nie śpi, powoli traci pamięć i zdolności myślowe. Staje się również rozdrażniony i podatny na inne choroby.

8. Alergia na własne nasienie

article-2339588-1A42D34E000005DC-124_634x355

Część mężczyzn po ejakulacji odczuwa objawy typowe dla alergii: katar, kaszel, cieknący nos, wyczerpanie, pieczenie oczu.  Może to wskazywać na reakcję alergiczną na własne nasienie. Na szczęście istnieje metoda odczulająca ten rodzaj alergii. Sama terapia zajmuje jednak około trzech lat. Podczas leczenia pacjent otrzymuje szczepionki z własnej spermy.

źródło:UnbelievableFacts

Ludzie chcieli mu pomóc. Niepotrzebnie. Zdziwisz się, co ten gość tak naprawdę tam robił

NEWSY
bsnrk

Poznajcie Jimmiego Foxa. Stał się hitem internetu. Dlaczego? Z powodu swojego zaangażowania w wykonywaną pracę. Jimmie na co dzień mieszka w Granbury (Teksas, USA) i pracuje jako hydraulik. Poniższą fotografię wykonała kobieta, która była świadkiem tego, jak aprawia rury w domu straszej kobiety:

1

Po tym jak zdjęcie obiegło amerykańskie media Jimmie otrzymał propozycję od firmy Wrangler, która zaoferowała, że zapewni mu dostawę spodni na cały rok pracy.

A tak wygląda, gdy nie nurkuje w podejrzanych kałużach:

z1

Polecamy: 14 zdjęć, które dowodzą, ze jak coś jest głupie i działa, to tak naprawdę nie jest głupie

To zdecydowanie najsłodsza psia rodzina, jaką widziałeś

Rozrywka
rafabat

Najpierw była wielka miłośćmll.........cb;sdoch

I tak narodził się ten słodziak,mvs blnkl bw

Szczeniak ma w sobie dużo energii, próbuje bawić się z rodzicamiupoturjyte

Jest tak mały, że mieści się w kieszeniqwewcxsadce

Widać, że jest szczęśliwysvgfgws

A tu cała rodzinka na jednym zdjęciu, prawda że urocza?bjbsvbjvsbvd