9 prostych zmian, które im szybciej wprowadzisz, tym bardziej zwiększasz szanse na sukces w życiu

ŻYCIE
bsnrk

Sukces można różnie definiować i każdy sam powinien sobie określić, co to słowo znaczy dla niego. Jakąkolwiek jednak wizję własnego sukcesu stworzysz, te proste zmiany w codziennym życiu na pewno ułatwią ci dotarcie do celu:

1. Rzuć palenie

smoke_smoke

Nie da się oczywiście odwrócić czasu i zniwelować poziom zniszczeń, do których nałóg już doprowadził, ale i tak, jeśli zdążysz rzucić palenie przed czterdziestką, to ryzyko, że umrzesz przedwcześnie, spada o 90 procent w porównaniu z grupą osób, które dalej będą palić.

2. Przestań porównywać się do innych osób

Porównywanie siebie do innych nie przybliża cię do własnego celu. Po pierwsze, jeśli się porównujesz, to być może jesteś w sytuacji, w której tak naprawdę nie dążysz do własnego szczęścia, tylko realizujesz wizję swojego życia jakiejś innej osoby: członka rodziny, polityka, kogokolwiek innego. Koleżanka z podstawówki urodziła dziecko, a ty jeszcze nie? Kolega kupił ładny samochód, gdy ty jeździsz do pracy tramwajem? Co z tego? Nie ma jakichś deadline’ów, jeśli chodzi o tego typu kwestie. Poza tym, to, co widzisz na Facebooku, w mediach czy w reklamach, bardzo rzadko tak samo wygląda w rzeczywistości.

Jeśli czas na porównywanie się z innymi przeznaczysz na własne życie, to bardzo szybko powinieneś/powinnaś zacząć widzieć pozytywne rezultaty, począwszy od własnego zdrowia psychicznego, a na realizacji własnego sukcesu skończywszy.

3. Przestań próbować zadowolić wszystkich

Po pierwsze, to niemożliwe; po drugie, niezdrowe; po trzecie: utrudnia osiągnięcie stanu zadowolenia z samego siebie. Nie chodzi tylko o nieprzejmowanie się tym, „co ludzie powiedzą” (na marginesie: zobacz, że nawet na profilu Roberta Lewandowskiego można znaleźć opinie, że nie umie grać w piłkę). Chodzi też o nieprzejmowanie się zdaniem „tamtej cioci” i „tamtego kolegi”. Badania naukowe dowodzą, że mądre ograniczenie liczby znajomych pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, a przysłowie „z kim przestajesz, takim się stajesz” ma mocne podstawy w rzeczywistości. Właściwie jesteśmy średnią z pięciu ludzi, z którymi spędzamy najwięcej czasu.

4. Zacznij regularnie się wysypiać

Jeśli śpisz nieregularnie, twój organizm zaczyna działać gorzej. Kilka zarwanych nocy wystarczy, żeby rozregulował się twój zegar biologiczny. Tymczasem ludzie, gdy chcą zyskać więcej czasu, zwykle zaczynają oszczędzać właśnie na spaniu. To błąd. Zyski będą pozorne, a straty – bardzo duże.

5. Zacznij regularnie ćwiczyć

yoga-studio-guelph-2

Absolutna konieczność, im bardziej zbliżasz się do 35. urodzin. Twój organizm zaczyna wtedy wytracać masę mięśniową . Wytracasz też powoli zdolności ruchowe, więc tym bardziej ważne, żeby to w jakiś sposób równoważyć. Wybieraj te formy aktywności fizycznej, które naprawdę lubisz, bo to zwiększa szanse, że wytrwasz w swoim postanowieniu.

6. Zacznij pisać dziennik

Mozę cię to zaskoczyć, ale badania naukowe dowodzą, że spędzanie zaledwie paru minut dziennie na refleksji na temat tego, co się wydarzyło, zmienia twoje życiowe nastawienie na bardziej pozytywne, podtrzymuje twoją motywację na drodze do własnych celów i ułatwia radzenie sobie z trudnymi dla ciebie sytuacjami. Poza tym, jak zostaniesz sławny(a), taki dziennik może się dobrze sprzedać 🙂

7. Zacznij oszczędzać

coin-money-saving-jar-wallpaper

Może ci się wydawać, że dobre czasy będą trwać wiecznie, albo że będziesz zawsze skutecznie wspinać się po szczeblach kariery, albo że na starość ktoś się tobą zaopiekuje. Życie uczy jednak inaczej. Większość z nas szczyt swoich zarobków odnotowuje w okolicach czterdziestego roku życia, a stabilne, idące cały czas do przodu kariery, można obserwować właściwie tylko i wyłącznie w reklamowych prospektach. Badania dowodzą, że powinieneś/powinnaś oszczędzać, a im wcześniej zaczniesz to robić, tym większe szanse, że nie zabraknie ci środków na jesień życia. Poza tym: pieniądz robi pieniądz i pod wieloma względami daje ci też więcej wolności.

8. Zacznij realizować swoje marzenia już dzisiaj

Czy chcesz wybudować własny dom na odludziu, mieć czwórkę dzieci, napisać powieść, czy cokolwiek innego, najlepiej zacząć dążyć do swojego celu od dzisiaj. Jak? Dobrym sposobem jest metoda krok po kroku. Poświęć chwilę, by zastanowić się, co musi się stać, aby ci się udało, stwórz sobie kilka realistycznych małych celów na najbliższy rok i zgodnie z planem postaraj się je zrealizować. Często jest tak, że ten nasz wielki, wymarzony cel paraliżuje nas i uniemożliwia podjęcie działania już na samym starcie.

9. Zacznij sobie wybaczać

Porażki się zdarzają, błędy tym bardziej. Umiejętność wybaczania sobie i uczenia się na własnych błędach to bardzo cenna umiejętność, która poprawia także to, jak się czujesz z samym sobą. A jak ty źle się ze sobą czujesz, to ciężko liczyć, że ktoś inny będzie się z tobą czuł dobrze.

Ich zdjęcie w ciąży obiegło cały świat. Tak wyglądają teraz po narodzinach dzieci

ŻYCIE
bsnrk

Chontel Duncan to guru fitnessu z Australii (trochę jak nasza Ewa Chodakowska). Sposób, w jaki prowadziła swoją ciążę, z jednej strony inspirował, z drugiej – szokował cały świat. Praktycznie do końca ciąży trenowała, a swoje efekty dokumentowała zdjęciami i materiałami wideo zamieszczanymi w internecie. Tak wyglądał na przykład jej trening bokserski w ósmym miesiącu ciąży:

Zszokowani? Nie jesteście sami. Zdania były podzielone. Trzeba jednak pamiętać, że Chontel wiedziała, co robi (jest fitnessowym ekspertem) i konsultowała się z lekarzami. W rezultacie swoich treningów tak wyglądała w ósmym miesiącu ciąży:

chontel

Nie było jednak łatwo wytrzymać w postanowieniu. Hejterzy z całego świata atakowali jej konta w serwisach społecznościowych, z jednej strony zarzucając jej, że ryzykuje zdrowie i życie dziecka, z drugiej – życząc śmierci. W odpowiedzi Chontel zamieściła zdjęcie z przyjaciółką, Natalie Smith. Ich ciąże dzieliło zaledwie cztery tygodnie:

1

Chontel napisała w komentarzu, że ciąża każdej kobiety jest inna i nigdzie nie jest napisane, że każda musi wyglądać tak samo. To zdjęcie obiegło dosłownie cały świat! Kobiety zdecydowały się więc, że zrobią sobie podobne zdjęcie, już w towarzystwie swoich narodzonych dzieci. Tak teraz wyglądają:

zz2

A tak wyglądała sama Chontel zaledwie parę dni po porodzie:

zz

I jeszcze jej zdjęcie parę tygodni później:

222

Polecamy: Niesamowite zdjęcia pokazujące cud narodzin