Jak dziewczyny powinny dbać o higienę miejsc intymnych

ŻYCIE
callista006

Każda kobieta, zwłaszcza ta, która zaczyna współżycie ze swoim partnerem, obawia się trochę tego, czy „tam na dole” u niej wszystko w porządku. Chodzi o zapach, wygląd i zdrowie miejsc intymnych. Dlatego, aby czuć się czysto, świeżo i pewnie w każdej sytuacji, należy odpowiednio dbać o ich higienę. Oto kilka wskazówek, jak to robić.

1. Unikaj perfumowanych mydełek i żelów

1

Skóra wokół pochwy jest bardziej wrażliwa niż na innych częściach ciała, dlatego takie kosmetyki mogą ja podrażnić. Używaj specjalnych płynów do higieny intymnej lub ewentualnie naturalnych mydełek.

2. Dokładnie myj miejsca wokół łechtaczki

2

Używaj do tego miękkiej myjki. Pomóż sobie palcami – delikatnie oddziel wargi sromowe od łechtaczki i wymyj je z obu stron.

3. Nie zapomnij o wejściu do pochwy

3

Pamiętaj o myciu sromu i wejścia do pochwy. Te miejsca, w razie nieodpowiedniej higieny, potrafią szczególnie dokuczać swędzeniem i pieczeniem.

4. Krocze

4

Delikatnie umyj także obszar pomiędzy pochwą a odbytem.

5. Odbyt

5

Higiena odbytu również jest bardzo ważna. Pamiętaj, żeby do mycia odbytu nie używać tej samej myjki, którą myjesz pochwę. W przeciwnym razie przeniesiesz do niej zarazki z odbytnicy, co może spowodować bakteryjną infekcję dróg moczowych, która jest wyjątkowo bolesną przypadłością.

6. Częstotliwość

6

Miejsca intymne należy myć co najmniej raz dziennie. Jeśli współżyjesz, powinnaś to robić również po stosunku. Pamiętaj jednak, że to sposób na uniknięcie infekcji bakteryjnych, a nie na zapobieganie ciąży!!! Po skorzystaniu z toalety, zwłaszcza publicznej, dobrze jest użyć chociaż chusteczek do higieny intymnej.

7. Depilacja

7

Depilacja miejsc intymnych jest ważnym elementem higieny, ponieważ włosy łonowe są siedliskiem łoju, potu i bakterii, które mogą powodować nieprzyjemny zapach. Istnieje wiele metod pozbywania się owłosienia z miejsc intymnych. Pamiętaj jednak, że musisz uważać. Nieprawidłowo wykonany zabieg depilacji jest jednym z najczęściej popełnianych przez kobiety błędów, kiedy chcą wyglądać lepiej, a wychodzi na odwrót. Zapoznaj się również z najmodniejszymi wzorami fryzur intymnych.

8. Dbaj o higienę w trakcie okresu

9

Zmieniaj podpaskę lub tampony nie rzadziej niż nakazuje instrukcja na opakowaniu. W trakcie miesiączki powinnaś także myć miejsca intymne częściej, co najmniej 2-3 razy dziennie.

9. Bielizna

8

Noś bawełnianą bieliznę. Zapobiega ona powstawaniu przykrego zapachu. Przy okazji zerknij na to, jaką damską bieliznę mężczyźni lubią najbardziej.

10. Wkładki higieniczne

10

Możesz używać wkładek (a nawet podpasek!) wielokrotnego użytku. Wydaje ci się to dziwnym pomysłem? A jednak, są one ekologiczne (nie zanieczyszczają środowiska folią), w 100% naturalne, wykonane z bawełny, dzięki czemu skóra pochwy oddycha i nie jest podrażniana.

11. Gra wstępna w kąpieli

11

Kąpiel tuż przed seksem sprawi, że zarówno ty jak i twój partner będziecie czuć się komfortowo i pozbędziecie się wszelkich obaw dotyczących higieny miejsc intymnych. Poza tym, gra wstępna pod prysznicem czy w wannie może okazać się naprawdę niezapomnianym przeżyciem…

Źródło: Wikihow.com

5 powodów, dla których wosk to lepszy pomysł niż maszynka

Moda
callista006

Im więcej metod depilacji, tym trudniej się na jakąś zdecydować. Golenie, depilacja woskiem, laser… Skąd masz wiedzieć, co jest dla ciebie najlepsze?

Jeżeli musisz szybko i sprawnie ogolić nogi, maszynka jest najwygodniejszym wyborem, ale regularna depilacja woskiem jednak zawsze wygrywa. Oto dlaczego:

1. Dłuższy efekt

Goląc nogi, musisz to robić co 2-3 dni, a jeśli masz obfite owłosienie, nawet częściej.  Efekt gładkich nóg po depilacji trwa od 2-3 tygodni do nawet 2 miesięcy.

2. Mniejsze ryzyko

Depilację woskiem powtarza się co 3-4 tygodnie (niektóre kobiety robią to raz na 2 miesiące!), a goląc nogi maszynką narażasz je na podrażnienia prawie codziennie. Skaleczenia, zaczerwienienia i swędzące kropki to zmora wielu kobiet używających żyletek.

3. Odrastające włoski

Po goleniu włoski odrastają ciemniejsze, mocniejsze, grubsze, ostre niczym igiełki. Po depilacji woskiem wręcz przeciwnie – są słabsze, jaśniejsze i bardziej miękkie, a po każdej kolejnej depilacji jest ich mniej.

4. Złuszczanie

Depilacja woskiem usuwa martwe komórki skóry, pozostawiając ją zdrowszą i gładszą.

5. Wrażliwa skóra

Golenie zazwyczaj podrażnia wrażliwą skórę (nie mówiąc już o problemie wrastających włosków) podczas gdy w ramach depilacji woskiem można zdecydować się na wersje hypoalergiczne, z dodatkiem składników nawilżających oraz na opcje na bazie soi i cukru, które zmniejszają ryzyko podrażnienia i zaczerwienienia.

Zobacz też 7 genialnych trików przy depilacji, które każda kobieta powinna znać…

 

 

„Co sobie pomyśli jej rodzina?” Dziewczyna zaliczyła spektakularną wpadkę, gdy udostępniła to zdjęcie na Facebooku

NEWSY
bsnrk

To pozornie niewinne zdjęcie zawiera jeden mały szczegół, który sprawił, że stało się hitem internetu.

Na pierwszy rzut oka jest to fotka, jakich w serwisach społecznościowych widzimy setki. Dwie uśmiechnięte dziewczyny robią sobie selfie w studenckim mieszkaniu. Jak przyjrzymy się dokładniej, to widać jednak, że nad plakatem z tygrysem wisi… zabawka seksualna.

rubber-implement1

Zdjęciem podzielił się użytkownik serwisu Imgur („zobaczcie, jakie zdjęcie udostępniła moja znajoma na Facebooku”) i się zaczęło. „Co pomyśli jej rodzina?”- zastanawiali się niektórzy internauci, ale większość miała po prostu niezłą zabawę. „Czy to nowoczesny odpowiednik jemioły?”, „wygląda, jakby zrobiła je w sklepie z używanymi rzeczami”, „to tak naprawdę przyrząd do ćwiczenia uścisku dłoni”, „nie wiem, co złego widzicie w plakacie z tygryskiem” –  cały świat miał z tego bekę.