Kilka strasznych wad wrodzonych płodu. Będziesz je musiała urodzić w Polsce pod karą więzienia

NEWSY
bsnrk

W zeszłym tygodniu polski Sejm głosami przede wszystkim wszystkich obecnych na sali posłów rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość oraz wbrew jej wyborczym zapowiedziom, skierował do prac w komisji projekt Inicjatywy „Stop Aborcji”, zakazujący aborcji z jakiejkolwiek przyczyny i wprowadzający karalność wszystkich uczestników aborcji, łącznie z z ciężarną kobietą. Jeśli ustawa wejdzie w życie, Polska będzie krajem z najsurowszym prawem aborcyjnym w Europie (obowiązująca ustawa i tak jest jedną z najbardziej restrykcyjnych na Starym Kontynencie). Oznaczać będzie to też między innymi, że kobieta będzie ścigana przez prawo, jeśli usunie takie oto ciąże:

1-8/10 tysięcy urodzeń – bezmózgowie

bezmozg1

Dotknięte bezmózgowiem płody, jeśli donoszone, w większości umierają przed porodem. Prawie zawsze – wkrótce po urodzeniu. Nie posiadają kory mózgowej i w większości przypadków – sporej reszty mózgu. W rzadkich przypadkach przeżywają od kilku miesięcy do kilku lat życia.

pobrane

Czasem zdarza się, że dziecko urodzi się z mózgiem poza czaszką. Jak cierpią przez te parę chwil, które zdarza im się żyć poza łonem przerażonej matki, ciężko ocenić.

Szacunek: po zaostrzeniu ustawy aborcyjnej kilkadziesiąt kobiet rocznie będzie zmuszonych donosić taką ciążę do końca pod groźbą kary więzienia. Ze względu na praktyczne uniemożliwienie badań prenatalnych dodatkowo będzie to dla nich często „niespodzianka”, o której dowiedzą się dopiero przy porodzie. Na dłuższą metę na pewno zdarzy się też przypadek podobny do tego:

1

1/8-12 tysięcy urodzeń – zespół Pataua

patauface1

Aberracja chromosomów powodująca niedorozwój mózgu i różnego rodzaju wady innych narządów. Dziecko umiera zwykle w trakcie ciąży, czasem dożywa kilku miesięcy po urodzeniu. Przypadki przeżycia do późnego dzieciństwa są wyjatkowo rzadkie.

1/70-100 tysięcy urodzeń – otocefalia

pmc3173934_jpn-6-94-g003

Dziecko rodzi się bez szczęki i z innymi wadami rozwojowymi czaszki. Zaburzenie to sprawia, że dziecko ma tak upośledzony układ oddechowy, iż nie ma większych szans na dłuższe przeżycie. Patrzenie jak dziecko bez szczęki dusi się w męczarniach – taki los spotka w Polsce prawdopodobnie kilka kobiet rocznie.

1/50-100 tysięcy urodzin – pasożytniczy bliźniak

pobrane-1

Czasem w ciąży bliźniaczej jeden bliźniak rozwija się gorzej. Czasem może przyjąć formę acefalusa – płodu bezgłowego, czasem nawet gorzej – jest worem tkanek o działaniu zbliżonym do nowotworu. Często obumiera. Czasem zagraża życiu brata lub siostry, a czasem – matki.

Powyższe wady wrodzone to tylko niektóre i niekoniecznie najbardziej koszmarne przykłady zagrożeń, które czekają na dziecko i kobietę w trakcie ciąży, a których badanie i leczenie uniemożliwi ustawa przygotowana przez Inicjatywę „Stop aborcji”.

5 najbardziej przerażających stworzeń, jakie zamieszkiwały niegdyś naszą planetę

ŻYCIE
callista006

Okazuje się, że jednak rozmiar robi różnicę…

1. Meganeura Monyi

Rozpiętość skrzydeł tej ważki sięgała do 75 cm.

1

2. Megalania Prisca

Wyobrażacie sobie 8-metrową jaszczurkę?

2

3. Arthropleura

Albo 2-metrową skolopendrę?

3

4. Protostega Gigas

A może 3-metrowego żółwia?

4

5. Titanoboa Cerrejonesis

Oto największy wąż, jaki kiedykolwiek istniał. Sięgał do 15 m długości i ważył nawet ponad 1,1 tony.

5

Zobacz też 9 węży, które przybrały dziwaczny kształt swojego pokarmu…

Żona odeszła od męża i zostawiła mu pożegnalny list. Takiej odpowiedzi się NIE SPODZIEWAŁA!

ŻYCIE
roundhere

Drogi mężu:

Piszę ten list, aby powiedzieć Ci, że zostawiam Cię na dobre. Byłam dla Ciebie dobrą żoną przez siedem lat, ale dłużej już tak nie mogę. Ostatnie dwa tygodnie były dla mnie piekłem. Twój szef do mnie dziś zadzwonił i powiedział, że odszedłeś z pracy – to przelało czarę goryczy.

W zeszłym tygodniu przyszedłeś do domu i nawet nie zauważyłeś, że mam nową fryzurę, pomalowane paznokcie, ugotowałam Twój ulubiony obiad, a jakby tego było mało założyłam seksowną bieliznę. Nie zwróciłeś na mnie uwagi, a obiad zjadłeś w dwie minuty i od razu poszedłeś na górę oglądać mecz. Od dawna nie mówiłeś mi, że mnie kochasz, nie wspominając o czułościach wobec mnie. Albo mnie zdradzasz albo po prostu mnie nie kochasz… W każdym razie odchodzę od Ciebie.

P.S. Nie próbuj mnie szukać. Razem z Twoim BRATEM wyprowadzam się z miasta!

Powodzenia w życiu! Twoja była żona

Mąż także zdecydował się napisać parę słów żonie.

Droga była żono,

Twój list mnie powalił. To prawda, że byliśmy małżeństwem przez siedem lat, ale kobieta którą poślubiłem nie jest tą, którą miałem później przy boku. Oglądam tak dużo telewizji, aby nie musieć słuchać Twojego ciągłego zrzędzenia i marudzenia. Szkoda, że to nie działa. Nie powiedziałem nic o Twoim ścięciu włosów, ponieważ gdy Cię zobaczyłem to od razu pomyślałem, że wyglądasz jak chłopak! A moja mama uczyła mnie, że jeśli nie ma się nic miłego do powiedzenia to lepiej milczeć.

Kiedy niby ugotowałaś mój ulubiony obiad to chyba pomyliłaś mnie z MOIM BRATEM, bo ja przestałem jeść wieprzowinę siedem lat temu! Poszedłem od razu spać, gdy stanęłaś przede mną w seksownej bieliźnie, ponieważ widniała na niej jeszcze cena: 100 złotych… Modliłem się, że to tylko przypadek, że mój brat dokładnie tyle samo pożyczył ode mnie dziś rano.

Mimo to ciągle Cię kochałem i czułem, że możemy nad sobą popracować. Kiedy dowiedziałem się, że wygrałem milion złotych w lotto od razu odszedłem z pracy i kupiłem dla nas dwa bilety na Jamajkę. Tak bardzo chciałaś tam polecieć…

Jednak kiedy przyszedłem do domu – Ciebie już nie było. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

Mam nadzieję, że w końcu masz życie, którego tak bardzo chciałaś. Mój prawnik powiedział, że dzięki Twojemu listowi nie dostaniesz w sądzie ode mnie ani grosza. Cóż, dbaj o siebie.

P.S. Nie wiem, czy mój brat Ci powiedział, ale urodził się nie jako Karol, a Karolina. Mam nadzieję, że to nie jest dla Ciebie problem.

Powodzenia, Twój były mąż.