Oto 10 najciekawszych sztucznych penisów w historii: Pulsocon, Niagara N1 i inne!

KULTURA
callista006

W dawnych czasach potępiano masturbację. Wierzono, że prowadzi ona do wielu chorób i zaburzeń: bezpłodności, utraty wzroku, a w przypadku kobiet nawet do nadmiernego owłosienia! Można by się więc spodziewać, że w przeszłości, kiedy samodzielne rozładowywanie potrzeb seksualnych uważane było za haniebny występek, nikomu nie przyszedłby do głowy taki wynalazek, jak wibrator. Nic bardziej mylnego. Przecież od zawsze wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Początki kariery wibratorów – choć z pewnością nie używano tej nazwy – sięgają odległych czasów. Będziecie zaskoczeni, jak bardzo odległych.

1. Epoka kamienia

Najstarszy odnaleziony wibrator pochodzi sprzed… 28 tysięcy lat! Był to kamienny fallus o długości 20 cm, znaleziony w Niemczech, w okolicy miasta Ulm.

1

2. Starożytna Grecja

Antycznym mieszkańcom kolebki europejskiej cywilizacji wibratory również nie były obce. Wiemy o przynajmniej dwóch modelach: drewnianym dildo obciągniętym skórą oraz szklanym fallusie, którego należało wypełnić ciepłym mlekiem.

2

3.  Państwo Środka

Na dworze chińskich cesarzy wibratory były małymi dziełami sztuki. W Chinach znaleziono wiele sztucznych penisów pochodzących z około 200 roku. Wykonane zostały z drogocennych materiałów, takich jak brąz, jadeit czy kość słoniowa.

3

4. Solidna polska robota

W latrynie na Podwalu Przedmiejskim w Gdańsku znaleziono sztucznego penisa naturalnych rozmiarów, pochodzącego z XVIII wieku. Polski wibrator został zrobiony ze skóry wypełnionej włosiem. Zachował się w niemal idealnym stanie.

4

5. Wibrator na parę

Urządzenie o wdzięcznej nazwie „manipulator” zostało opracowane przez George’a Tylora w 1869 roku. Napędzane było silnikiem parowym.

5

6. Pulsocon

W 1980 roku stworzono Pulsocona, który był przełomem w karierze wibratora. Urządzenie przypominało ręczną wiertarkę.

6

7. Pierwszy wibrator elektryczny

Wibrator elektryczny został wynaleziony w 1902 roku. Ciekawostką jest fakt, że był to piąty zelektryzowany sprzęt gospodarstwa domowego, obok maszyny do szycia, wentylatora, czajnika i tostera.

7

8. Niagara N1

Aparat Niagara N1 wyróżniał się wśród innych wibratorów na rynku obrotowym potencjometrem, który pozwalał na regulację intensywności wibracji. Został opracowany w 1954 roku.

8

9. Wibrator bezprzewodowy

Pierwszy wibrator bezprzewodowy został opatentowany przez amerykańskiego wynalazcę Jona H. Tavela w 1966 roku.

9

10. Wibrator z PRL-u

W 1977 roku Spółdzielnia Inwalidów „TELSIN” Zakład Podzespołów Teletechnicznych wyprodukowała tak zwany „Turystyczny aparat do masażu”. Bardzo poręczny.

10

11. Współczesny wibrator

Dziś kobiety naprawdę mają w czym wybierać. Na rynku są miliony przeróżnych modeli wibratorów. Ciekawym przykładem jest powlekany 18-karatowym złotem Lelo Yva. Wśród konkurencji wyróżnia go kształt dopasowany do kości łonowej, wiele trybów pracy i zmienna temperatura. Wibrator ten może być Twój za 1500 dolarów.

11

Źródło: Topdycha.pl , Fakt.pl

Ta dziewczynka urodziła się bez waginy. Rodzina zbiera pieniądze na operację, która ma umożliwić jej normalne życie

ŻYCIE
bsnrk

Poppy Wadsworth urodziła się z bardzo rzadkim schorzeniem, zwanym cloaca i występującym jedynie raz na 50 tysięcy przypadków narodzin u dziewczynek. Jej odbyt, wagina i pęcherz tworzą jeden otwór, ma natomiast dwie macice.

Rodzina 8-latki zbiera pieniądze, żeby umożliwić jej normalne życie. Dziewczynka nie może korzystać z toalety. Zamiast tego od urodzenia używa worka do kolostomii. Jej jedyna funkcjonująca nerka nie działa zupełnie dobrze i Poppy od dziecka musi brać też antybiotyki, żeby zwalczyć infekcje.

PAY-Alison-Wadsworth

Jedynym rozwiązaniem jest operacja w Ameryce, która pozwoli utworzyć waginę, zrekonstruować pęcherz, usunąć jedną z macic i poprawić funkcjonowanie nerek. Jej matka zebrała już blisko 30 tysięcy z wymaganych 50 tysięcy funtów. Połowę kosztów pokryje szpital.

Źródło: JustGiving

Geniusz Photoshopa! Zobaczcie co potrafi zrobić z każdym waszym zdjęciem

KULTURA
callista006

Pewien użytkownik Reddita ma nietypowe hobby. Przerabia najróżniejsze zdjęcia internautów w fantastyczne plakaty filmowe, wykazując się tylko niezwykłymi umiejętnościami graficznymi, ale także świetnym zmysłem zarówno artystycznym jak i marketingowym.

Przyznajcie sami… Prawda, że mielibyście ochotę zobaczyć te filmy?

#1

1

2

#2

3

4

#3

5

#4

7

8

#5

9

#6

11

12

#7

13

#8

15

16

#9

17

#10

19

20

#11

21

#12

23

#13

25

 

26

#14

27

#15

29

#16

31

32

#17

33

34

#18

35

36

#19

37

38

#20

39

Zobacz też 20 największych wirtuozów Photoshopa, jakich zna internet…

Źródło: CollegeHumor.com