Nowy hit internetu! Zobaczcie do czego modliła się babcia tej dziewczyny…

ŻYCIE
callista006

Pewnego dnia Gabriela dokonała niezwykłego odkrycia w swoim rodzinnym domu. Jej babcia, osoba bardzo religijna, otoczyła kultem niezwykłą figurkę, która – w opinii staruszki – przedstawiała postać świętego Antoniego.

Święty Antoni to jeden z najpopularniejszych świętych kościoła katolickiego, znany jako patron rzeczy zagubionych i słynący z tego, że najszybciej odpowiada na kierowane do niego modlitwy. Nic więc dziwnego, że w wielu katolickich domach cieszy się czcią i szacunkiem. Tak było również w domu brazylijskiej makijażystki, Gabrieli Brandao, której babcia codziennie modliła się do figurki, która jej zdaniem była wizerunkiem świętego z Padwy. Pewnego dnia Gabriela przyjrzała jej się bliżej, ponieważ obiekt kultu wydał jej się nietypowy. Jej odkrycie zrobiło na niej tak duże wrażenie, że postanowiła podzielić się nim z internautami.

„Prababcia mojej córki codziennie modli się do tej figurki świętego Antoniego” – napisała. „Jednak przyjrzyjcie się jej dokładnie…”

83d0c95b03b9b4e10b7ee27e69305c7a409bc227

Tak, dobrze widzicie. Fugurka to zabawka przedstawiająca elfa Erlonda z „Władcy Pierścieni”… Post Gabrieli natychmiast stał się hitem internetu i został udostępniony ponad 3,8 tysiąca razy. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się oczywiście wśród fanów tolkienowskiej trylogii.

2

3

Zaskoczona tak dużym odzewem Gabriela opowiedziała w sieci dalszy ciąg tej historii. Rodzina wytłumaczyła babci jej pomyłkę, co nie było podobno łatwe, a następnie wnuczka kupiła jej figurkę, która rzeczywiście przedstawia świętego Antoniego. Porównajcie te dwa posążki. Rzeczywiście łatwo się pomylić?

00

Zobacz też 15 uroczych ilustracji, które sprawią, że będziesz chciał przytulić swoją babcię…

Ślubne zdjęcia par homoseksualnych. Fascynujące czy szokujące?

ŻYCIE
LotkA

Czerwiec jest Miesiącem Dumy LGBT, z tej okazji społeczność dzieli się swoją radością z powodu poszerzającej się wolności i możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych. W sieci publikują m. in. zdjęcia ślubne par jednopłciowych, które przepełnione są miłością i szczęściem, jakie daje im jedynie bycie razem.

Musiało minąć wiele czasu, by pary homoseksualne mogły wyjść z ukrycia i chociaż w części zacząć żyć jak wszystkie inne małżeństwa. Jakkolwiek współcześnie związki jednopłciowe mają szansę na legalizacje swoich relacji przynajmniej w części krajów, to warto pamiętać, że w wielu miejscach na świecie, w tym i w Polsce, wciąż toczą się dyskusje na temat statusu małżeństw homoseksualnych. Do maja 2015 r. związki osób tej samej płci uznało prawo 21 państw świata. Prawo osób homoseksualnych do zawarcia małżeństwa zostało zaakceptowane, ale nie jeszcze nie weszło w życie m. in. w Finlandii, Słowenii i Irlandii.  Za to wciąż w krajach takich jak Arabia Saudyjska, Iran czy Sudan małżeństwo osób tej samej płci karane jest śmiercią.

Trudno nam oceniać i decydować za wszystkich, ale na zdjęciach jednoznacznie widać ogromną radość i szczęście świeżo zaślubionych par — a czy jakikolwiek człowiek ma władzę, by im tych uczuć zabraniać?

same-sex-wedding-photography-19__880

źródło: TraceyBuycePhotography

same-sex-wedding-photography-8__880

źródło: Zofia&Co.

same-sex-wedding-photography-32__880

źródło: 500px.com

same-sex-wedding-photography-30__880

źródło: 500px.com

same-sex-wedding-photography-29__880

źródło: 500px.com

same-sex-wedding-photography-12__880

źródło: LisaRobinsonPhotography

źródło artykułu: BoredPanda

To, co zrobił ten kot jest niesamowite! Zobacz co znaczy siła przyjaźni

ŻYCIE
callista006

Piskliwy kociak i mały szczeniak zaprzyjaźniły się już w pierwszych dniach swojego życia. Kiedy wylądowali w sklepie zoologicznym na Tajwanie, zostali rozdzieleni przezroczystą ścianką. Buntowniczy kotek stanowczo się temu sprzeciwił. Zobaczcie, co zrobił!

Zobacz też jakby wyglądał świat, gdyby zwierzęta traktowały ludzi jak ludzie traktują zwierzęta…