Oto jak to jest, gdy kosmonautka ma okres w kosmosie

ŻYCIE
bsnrk

Oczywiście nie tak, jak na „krwawiącym” obrazku, ale ze względu na istniejące w większości miejsc na świecie tabu dotyczące okresu, wierzcie, ludzie skłonni są uwierzyć, że tak to wygląda.

Polecamy: 7 idiotycznych rzeczy, które faceci myślą na temat okresu

Ale nie martwcie się. Astronautyka uporała się także z tym problemem, choć dalej nie jest w stanie sprostać temu, że kobiety-astronauci otrzymują na konferencjach prasowych inne pytania niż koledzy. Na przykład: „jak będziesz radzić sobie z układaniem fryzury w kosmosie?”…

A ludzie wyobrażają sobie, że bez grawitacji krew menstruacyjna będzie latać po całym statku kosmicznym… Tak jednak nie jest. W rzeczywistości okres w Kosmosie nie za bardzo różni się od okresu na Ziemi.

Sally Kristen, pierwsza kobieta w przestrzeni kosmicznej, tak odpowiedziała na pytanie, czym się różni menstruacja wysoko w górze od tej na Ziemi:  „Za bardzo niczym”.

z4

Sally Kristen poleciała w kosmos w 1983 roku. Późno? To zaledwie 16 lat po tym, jak ta pani musiała walczyć o to, żeby pozwolono jej jako pierwszej kobiecie w historii przebiec bostoński maraton:

zz67

Ale wróćmy do naszego tematu. Co z tamponami? Każdy dodatkowy balast wyniesiony w przestrzeń kosmiczną i odpad sanitarny  wytworzony na miejscu to oczywiście problemy do rozwiązania. Ale nauka poradziła sobie także z nimi. Żeby było jeszcze prościej, kosmonautki biorą tabletki antykoncepcyjne.

GRAVITY

Tak więc okres nie jest dużym problemem w Kosmosie. Ze względu na to, że leci się tam w towarzystwie świetnie wykształconych mężczyzn na wysokim poziomie kultury, jest nawet mniejszym problemem niż na Ziemi…

Dobrze wiedzieć 🙂

Nazywali ją „potworem”, „brzydulą Betty”. Dziś 21-latka wygrywa konkursy piękności!

ŻYCIE
roundhere

Maria Petrou była w szkole gnębiona przez rówieśników. Patrząc na nią dziś, trudno uwierzyć, że rówieśnicy nazywali ją „brzydulą Betty”, „szkaradą”, „potworem” i „okularnicą”. „Zawsze lubiłam się dużo uczyć. Szczególnie interesowałam się sztuką i literaturą. Dzieciakom ze szkolnego gangu się to nie podobało”, mówi Maria. „Dzięki temu, że tak mną gardzili, powtarzałam sobie, że muszę im coś udowodnić. Udało mi się to!” Maria studiuje dziś sztuki piękne. Jest już na 3. roku i z powodzeniem godzi naukę z udziałem w konkursach piękności.

12415 (1) 5252

15 niesamowitych historycznych zdjęć, które zadziwiają, a jednocześnie skłaniają do myślenia

KULTURA
bsnrk

1. Zatonięcie SS Normandia w nowojorskim doku, 1942 rok

z1

2. 16-letni Arnold Schwarzenegger na swoim pierwszym konkursie kulturystycznym

z2

3. Rosyjscy rybacy na tle swojej imponującej zdobyczy, 1924

z3

4. Mała Inuitka z malultkim psem husky na plecach, 1949

z4

5. Surferzy, 1922

z5

6. Chłopiec po raz pierwszy w życiu ogląda telewizję przez okno szyby wystawowej, 1948

z89

7. James Naismith (człowiek, który wymyślił koszykówkę) ze swoją żoną

7

8. Kobieta na plaży w Iranie, 1960

275805-006-650-d1b4e09755-1484633999

9. Margaret Hamilton, kobieta, która stała za lotem misji „Apollo” na Księżyc

z89

10. Linda Christian, pierwsza dziewczyna Jamesa Bonda, 1945

z87

11. Król Zjednoczonego Królestwa Jerzy VI na zjeżdżalni, 1938

z10

12. Hokeiści zespołów Toronto Maple Leafs i Chicago Black Hawks szukają szkieł kontaktowych, które wypadły jednemu z graczy na lodowisko, 1962

z56

13. Japońskie gejsze, lata dwudzieste

z789

14. Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Moskwie, 1980

z13

15. Bracia Adolf i Rudolf Dassler, pierwszy założył Adidasa, a drugi Pumę

z56

Jeszcze więcej niesamowitych historycznych zdjęć, które po prostu trzeba zobaczyć choć raz w swoim życiu