Oto, jak tych 19 sławnych kobiet NAPRAWDĘ wygląda bez makijażu

Rozrywka
bsnrk

Nie poznał(a)byś ich na ulicy…

1. Beyonce

Bez tytułu1

2. Christy Turlington Burns

Bez tytułu

3. Gwyneth Paltrow

Bez tytułu

4. Lana Del Rey

Bez tytułu

5. Jennifer Aniston

Bez tytułu

6. Cameron Diaz

Bez tytułu

7. Liv Tyler

Bez tytułu

8. Jessica Alba

Bez tytułu

9. Natalia Vodyanova

Bez tytułu

10. Milla Jovovich

Bez tytułu

11. Adriana Lima

Bez tytułu

12. Bar Rafaeli

Bez tytułu1

13. Rihanna

Bez tytułu

14. Maria Sharapova

Bez tytułu

15. Cindy Crawford

Bez tytułu

16. Drew Barrymore

Bez tytułu

17. Madonna

Bez tytułu

18. Uma Thurman

Bez tytułu

19. Heidi Klum

Bez tytułu

Street Barber strzyże bezdomnych ludzi i zmienia ich nie do poznania! Dużo zdjęć!

ŻYCIE
LotkA

Pracujący w Melbourne Nasir Sobhani, znany jako Street Barber, czyli Uliczny Fryzjer, tocząc swoją własną walkę z nałogiem, i przyjmując dogmaty religii Bahai, jeździ po mieście na deskorolce i strzyże bezdomnych. I to jak strzyże! A kiedy nie pracuje, spędza czas na rozmowach i duchowym wspieraniu swoich niecodziennych klientów. 

Jeden wolny dzień w tygodniu Nasir Sobhani spędza na fantazyjnym strzyżeniu bezdomnych. Nasir mówi, że strzyżenie naprawdę wiele daje jemu i innym. Dlatego to, co robi zatytuował: „Clean Cut, clean start”.

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-23

Nasz fryzjer mówi, że nim zaczął robić to, co robi był na kokainie praktycznie przez cały czas. Dziennie wydawał na narkotyki 300-400 $.

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-24

„Ścinanie włosów jest dla mnie teraz jak bycie na haju. To mój nowy narkotyk” 

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-17

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-15

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-18

Na pomysł stworzenia tak niezwykłej działalności Nasir wpadł trzy lata wcześniej, kiedy dopiero zaczynał praktykę fryzjerską. Rozmawiał wtedy dużo z mężczyzną, który czyścił witryny sklepowe. Człowiek ten świętował właśnie miesiąc czystości od heroiny, a swój sukces chciał uczcić nową fryzurą.

Nasir1

Nasir mówi, że do dalszej pracy zainspirowała go matka ów chłopaka. Gdy go zobaczyła, wybuchnęła łzami. To był moment, w którym zrozumiał, że swoim działaniem jest w stanie zachęcać młodych ludzi do zmiany nie tylko wyglądu, ale również całego życia. Tym bardziej, że sam także kochał to, co robi.

makeover

A oto, jak zmienia oblicza ludzi!

Mark

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-5

Poznajcie Marka. Ma 28 lat, nie miał kontaktu ze swoją rodziną od prawie dekady. Znam go dopiero krótką chwilę, ale ilekroć spotykam go w mieście mam ochotę go usciskać. Każdy jego gest pełen jest niesamowitej radości. Możecie pomyśleć, że po prostu szukał w swoim życiu kogoś, z kim chciał porozmawiać. Dzisiaj, kiedy zobaczyłem go na ulicy, zapytałem, czy chciałby, żebym się nim zajął. Odpowiedział mi: „Jasne stary! Nie miałem okazji, żeby się ostrzyc od 8 czy 9 miesięcy”. Zdradził Nasirowi też, że już od trzech lat jest bezdomny. Przyznał się, że okazjonalnie brał heroinę i metamfetaminę, ale jako główny powód swojej bezdomności podaje trudności z odnalezieniem się w społeczeństwie. Trzy lata temu wyrzucono go z miejsca, gdzie przebywał, a sam nie był w stanie znaleźć właściwej pracy i domu od tego czasu. Mark cierpi również z powodu choroby psychicznej. Przyznaje się, że ma depresję isłyszy głosy w swojej głowie. Jedyne, czego szuka u innych ludzi to akceptacja i ciepłe uczucia.

Chris

 homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-2

To jest Chris. Miał 21 lat, kiedy go spotkałem, a następnego dnia miał mieć urodziny. Chris nie ma żadenj rodziny, z którą mógłby żyć, albo z którą mógłby się skontaktować. W zasadzie był całkowicie sam przez ostatnie 11 lat. Odkąd skończył dziesięć lat mieszka na ulicy. To naprawdę straszne, ale tak faktycznie jest. Trudno było w to uwierzyć, ale jego sytuacja faktycznie zmusiła go do tego. Zarówno jego biologiczny ojciec, jak i ojczym znęcali się nad nim, kiedy był całkiem małym dzieckiem. Opowiadał również, jak trudno było w szkole ciągle chodzić ubranym w długie rękawy, by ustrzec się pytań na temat licznych siniaków na jego ciele. Wybrał ulicę, bo nie było innego wyjścia. W wieku jedenastu lat zdarzało mu się również brać heroinę i metamfetaminę.

Ganesh

 homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-1

Ma 34 lata i ma córkę. Wyemigrował do Australii ze swoją mamą i bratem niemal 20 lat temu, kiedy na Fiji opuścił ich ojciec. W wieku piętnastu lat poznał dziewczynę. Całkowicie stracił dla niej głowę, a wkrótce stała się jego pierwszą miłością. Założyli dom i wkrótce urodziła im się córka. Sprawy miały się cudownie do chwili, w której zaorientował się, że ukochana miała romans. Po tym, kiedy sprawa wyszła na jaw, ukochana zabrała mu córkę i dom, a Ganesh, rozbity, załamany i bez nadzieji, starał się przetrwać na ulicy ze swoim nieszczęściem. Próbował również heroiny, która miała uśmieżyć ból jego złamanego serca. Dziesięć lat później, kiedy spotkał Nasira, nadal nie był w stanie, by zerwać z uzależnieniem i stanąć na nogi.

Oni i wielu innych bezdomnych w Melbourne każdego tygodnia dostają szansę, by na nowo zacząć wierzyć w siebie i zrobić krok ku innemu życiu.

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-4

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-3

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-7

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-9

homeless-haircuts-drug-addiction-street-barber-nasir-sobhani-10

makeover1

makeover2

Zobaczcie wideo przygotowane przez PLGRM, w którym Nasir niezwykle otwarcie opowiada o swoim uzależnieniu od narkotyków i drodze, którą obrał, by stać się innym człowiekiem.

Więcej zdjęć z akcji „Clean cut, clean start” znajdziesz na Instagramie TheStreetBarber’a.

Źródło: Bored Panda, Metro co.uk, TheStreetbarber

Mężczyzna dowiedział się, że żona go zdradza. Postanowił poznać jej kochanka…

ŻYCIE
roundhere

Szczęśliwe małżeństwo? Tak się tylko wydaje. Pewien mężczyzna przez przypadek odkrył w telefonie żony podejrzany SMS. Postanowił ją śledzić. Gdy jego przypuszczenia się sprawdziły, wpadł na zaskakujący pomysł. Odwiedził kochanka swojej żony i zaproponował mu umowę: po pierwsze, mają być dyskretni, by ludzie nie gadali, a po drugie, kochanek żony musi mu płacić 50 zł za każdą schadzkę!

Minęło 5 miesięcy, a panowie zaprzyjaźnili się ze sobą. Wreszcie mężczyzna uznał, że nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Podczas jednego z obiadów spytał żony, co słychać u Marka.

– Jakiego Marka? – spytała zakłopotana kobieta.

– Jak to? Tego, z którym się bzykasz dwa razy w tygodniu – odrzekł mąż, na co żona się rozpłakała.

– To ty wiesz? – spytała, łamiącym się głosem.

– Jasne, że wiem, i nie przeszkadza mi to. Zresztą, Marek płaci mi 50 zł za każde wasze spotkanie. Fajny z niego gość, kumplujemy się.

Słysząc to, żona wybuchła gniewem i nazwała męża „świnią”. Para rozwiodła się, a kobieta została na lodzie. Krótko po rozstaniu z mężem została bowiem porzucona przez kochanka.