Paradoksy greckiej gospodarki. Dodatki do pensji za mycie rąk, rozgrzanie silnika i punktualne pojawianie się w pracy

NEWSY
callista006

Dziś ogłoszono, że Grecja stała się pierwszym rozwiniętym krajem, który jest niewypłacalny w stosunku do MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy). Niespłacona rata zadłużenia państwa wynosi 1,6 mld euro.

2

Co doprowadziło Grecję do obecnej sytuacji? Przez całe lata była ona krajem absurdów. Wydatki rządu wciąż przekraczające wszelkie limity szły przede wszystkim na premie dodawane do pensji pracowników zatrudnionych w sektorze publicznym.”Tygodnik Ateński” prezentuje listę takich dodatków do pensji i dopłat dla pracowników. Oto przykłady:

82a66cf7d9baa7-600-880-0-0-600-880

420 euro miesięcznie za mycie rąk

600 euro miesięcznie za punktualność

120 euro miesięcznie za korzystanie z darmowej stołówki (w celu zwiększenia w niej ruchu)

69 euro dla kierowców w budżetówce za rozgrzanie silnika

870 euro miesięcznie dla pracowników administracji za wysyłanie faksów

1

Nie dość absurdów? Spokojnie, to jeszcze nie koniec. Część Greków mogła przejść na emeryturę w wieku 53 lat.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Ci, którzy utrzymywali się z turystyki, pracowali przez około 4-5 miesięcy w roku. Przez resztę czasu dostawali zasiłki pozwalające im na dostatnie życie.

218695_grecja_mykonos_domy_morze_stoliki_krzeselka

Chyba każdy już wie, skąd w Grecji tyle „niedokończonych” domów. Według tradycji mieszkańcy domu oczekują, że kolejne piętro dobuduje następne pokolenie rodziny.  Acha, no i za taki dom nie trzeba odprowadzać podatków.

dscn56101

Na małej, greckiej wyspie Zakynthos aż 700  osób pobierało podatek dla niewidomych…

Blind-Island

Natomiast na wyspie Kalymnos, podczas kontroli, w cudowny sposób 100 osób nagle odzyskało wzrok…

healing-of-the-blind-man-cropped

Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich latach – w znacznej mierze dzięki naciskom wierzycieli – grecki rząd wprowadził wiele reform i zniósł szereg przywilejów. Niestety, okazuje się, że za późno.

0

Źródło: Tvn24bis.pl

6 naprawdę dziwnych faktów, których nie wiedzieliście o penisach

ŻYCIE
bsnrk

1. Nasi przodkowie mieli tam kość

aa003f5d2ffac91bd67b424c9fa55c18

Ale utraciliśmy ją, gdy człowiek ewoluował z neandertalczyka. Naukowcy nie za bardzo potrafią wyjaśnić, czemu doszło do takiej zmiany. Kość w penisie ma wiele ssaków, także małpy.

2. Twój penis pierwotnie był wargą sromową

zarodek

W macicy wszyscy zaczynamy jako dziewczynki.

3. Jest możliwe, że mężczyzna przyjdzie na świat z dwoma penisami

pobrane

Diphallus to rzadka wada wrodzona i przytrafia się 1 na 6 milionów narodzin chłopca. Jeszcze bardziej rzadkie jest, że oba są w pełni sprawne.

4. Jest gatunek ryby, która może wpłynąć ci do penisa

mj-618_348_jeremy-wades-river-monster-primer-candiru-fish

Nazywa się Wandelia. Według legendy ryba ta atakuje mężczyzn, którzy sikają w zbiorniku wodnym. Faktycznie zdarzają się przypadki, że ten pasożyt pasożytujący na skrzelach ryb wpływa do cewki moczowej, ale dzieje się to raczej przez przypadek, a ryba nie pasożytuje w penisie, tylko ginie z powodu braku tlenu. Żeby ją usunąć, potrzebny jest zabieg chirurgiczny. Pocieszające jest to, że ta ryba w kształcie węgorza żyje tylko w dorzeczu Amazonki i Orinoko.

5. Penis Napoleona Bonaparte został sprzedany na aukcji

a99283_xERyHl

Gdy Napoleon zmarł w 1821 roku jego penis został odcięty przez lekarza do autopsji. W 1977 ta „relikwia” została sprzedana za 3 tysiące dolarów urologowi z New Jersey (USA). Penis pozostaje dalej w posiadaniu jego rodziny.

6. Lęk przed tym, że penis schowa się do brzucha, naprawdę się zdarza

Koro

Koro to zaburzenie lękowe. Chory jest przekonany, że jego penis zostanie wciągnięty w głąb brzucha. Z tego powodu nerwowo sprawdza, czy dalej tam jest. Zdarza się też, że chory przywiązuje penisa, starając się zapobiec wciągnięciu.

Polecamy: Oto, jak naprawdę wyglądała ewolucja wielkości penisa