Policja aresztowała księdza po tym, jak 5 latka narysowała ten obrazek

ŻYCIE
callista006

Ksiądz to człowiek, który powinien być pomostem między wierzącymi, a  Bogiem. Ktoś, komu powinno się móc bezgranicznie zaufać, mentorem i opiekunem, a przede wszystkim wzorem do naśladowania. Niestety nie wszyscy księża spełniają tę rolę. 

Kiedy rodzice 5-latki zobaczyli rysunek swojej córeczki, brazylijski ksiądz Joao da Silva, który uczył angielskiego w lokalnej parafii, został postawiony przed sądem. Cóż, po jednym rzucie oka na obrazek dziewczynki, żadni rodzice i tak nie posłaliby swoich dzieci do takiego nauczyciela…

1

Rodzice dziewczynki byli w szoku. Jej rysunek, chociaż nie ma na nim żadnych słów, mówi wszystko. Opowiada historię tortur, przez jakie przeszła 5-latka pozostawiona „pod opieką” tego księdza.

2

Kiedy dziecko powiedziało swoim rodzicom, że nie chce już chodzić do księdza na angielski, dopytywali je o przyczynę, jednak dziewczynka milczała, zachowywała się dziwnie. Zabrali ją więc do psychologa.

3

Lekarz stwierdził, że dziecko padło ofiarą przemocy fizycznej. Nakazał rodzicom, aby dokładnie obejrzeli ciało dziewczynki, a także przejrzeli jej pokój w poszukiwaniu śladów, które mogłyby pomóc odkryć tajemnicę 5-latki.

4

To, co znaleźli jej rodzice, przeraziło ich. W różnych zakamarkach swojego małego pokoiku dziewczynka pochowała 6 rysunków, na których uwieczniła to, co robi jej ksiądz na lekcjach angielskiego.

6

54-letni ksiądz przyznał się do winy podczas rozmowy telefonicznej z ojcem dziewczynki. Podobno była to zemsta za kłótnię, która miała kiedyś między nimi miejsce…

7

Zobacz też niesamowite zdjęcia ofiary gwałtu, która odnalazła spokój w jodze…

Patrzyli z obrzydzeniem i nie odważyli się go dotknąć. Zobacz, dlaczego!

KULTURA POLECANE
LotkA

Nieco ponad tydzień temu do sieci trafił poruszający film, w którym obywatel Finlandii, Janne Antin stoi w centrum miasta z tabliczką, która głosi: „Jestem nosicielem wirusa HIV, dotknij mnie!”. Po co? Po to, żeby zwrócić uwagę na stygmatyzację osób zarażonych i na to, jak trudno jest im odnaleźć się w społeczeństwie.

Powodem takich, a nie innych zachowań z pewnością nadal jest fakt, że mało wiemy na temat nosicielstwa wirusa HIV. Nie potrafimy również dostrzec różnic między HIV a AIDS. Pamietajmy, że do zarażenia wirusem HIV od nosiciela może dojść tylko poprzez krew lub wydzieliny narządów płciowych (śluz pochwowy, sperma). Nie bójmy się więc normalnych ludzkich odruchów wobec osób, które są zarażone!

I obejrzyjcie film, bo warto.

Bez tytułu

HIV2

HIV3

HIV4

HIV45

źródło: YouTube