Rzucili pracę, posady i wygodne życie. Postanowili żyć bez pieniędzy. Ktoś ich odnalazł i sfotografował

ŻYCIE
rafabat

Na zdjęciach zobaczycie ludzi i miejsca nietknięte przez cywilizację. Ci ludzie uciekli od świata, jaki znamy, bez pieniędzy i sklepów.

1

„Od 2010 do 2013 roku jeździłem autostopem po Europie. Chciałem spotkać mężczyzn i kobiety, którzy podjęli radykalną decyzję, aby zmienić swoje życie. Postanowili zamieszkać z dala od zgiełku wielkich miast, porzucić swój dotychczasowy styl życia oparty na wydajności, pokazywaniu się i patologicznej konsumpcji” – mówi Antoine Bruy, francuski fotograf, który z aparatem przemierzył Europę, jakiej nie znamy, tworząc „Scrublands”. Na zdjęciu: Vincent w Pirenejach w 2012 roku. Vincent był studentem matematyki. Od siedmiu lat mieszka w Ramounat, osadzie założonej przez ludzi podobnych do niego, szukających powrotu do korzeni.

2
Jak mówi sam fotograf, jego obserwacje były poprzedzone długimi tygodniami zapoznawania się z ludźmi przed obiektywem aparatu. – Byli bardzo nieufni. Chciałem, żeby zachowywali się naturalnie, dlatego musiałem stać się ich przyjacielem – tłumaczy Bruy w jednym z wywiadów.
3
Ci, którzy chcieli zacząć żyć w zgodzie z naturą, odcinając się od cywilizacji, nie uniknęli jednak pewnych paradoksów. Kilka z narzędzi w tym warsztacie pochodzi z ich „poprzedniego życia”. – Różnorodność miejsc i sytuacji pokazuje nam piękny paradoks chęci realizacji utopii z błędami niekonsekwencji – tłumaczy Antoine Bruy.
4
„Ziemia tych ludzi jest wykorzystywana, ale nigdy bez szacunku, czas w tym miejscu traci swoja linearność, zwalnia tempo. Nie ma więc tykania zegarów. Życie jest podzielone na pory roku, dni i cykle księżyca” – mówi fotograf. Na zdjęciu widzimy Ursa. Pireneje, Francja, 2012.
5 (2)
Ramounat jest dobrze znany jako miejsce narodzin ruchu „powrotu do korzeni” we Francji. Tutaj Bruy spotkał Piotra, Niemca, który mieszka tam przez ostatnie 30 lat.
6
Francuz nie tylko przemierzał rubieże swojego kraju i Hiszpanii. Odwiedził także m.in. Rumunię. Na zdjęciu widzimy dwie dziewczynki myją się w miskach. Karpaty, Rumunia, 2013.
7
El Pardal jest miejsce położone w Sierra de Cazorla w Hiszpanii w parku narodowym ustanowionym w 1986 roku. Tu Bruy spotkał Amiro, Niemca, który zamieszkuje te tereny od 25 lat. Najbliższa wioska jest oddalona od El Pardal o 3 godziny piechotą.
8
Olivier jest francuskim pasterzem owiec i kóz. Na zdjęciu opatruje owcę, która została ugryziona przez psa. Bruy spędził miesiąc z Olivierem i jego żoną, obserwując ich zwierzęta i pomagając przy uprawie ziemi.
9
Marcel w swoim domku w Pirenejach. Francja, 2012
10
Antoine Bruy odwiedził Europę odizolowaną, w pełni samowystarczalną i bliską, czegoś co można pompatycznie nazwać „matką ziemią”.
11
Julian szykuje sobie kąpiel, Sierra del Hacho, Hiszpania, 2013.
12
Te toalety zostały zbudowane przez Kate, Angielkę, która przybyła do Hiszpanii na ośle. Osiedliła się na ziemi zwanej „La Granja”, w pobliżu wsi Bayacas w Sierra Nevada. Mieszkała tam przez ostatnie 20 lat.
13
Antoine Bruy podróżował również po Szwajcarii. Na zdjęciu widzimy Sabine z Alp w 2013 roku. Przed przybyciem do maleńkiej wioski Ces, Sabine była nauczycielką filozofii i literatury. Mieszka tam od 15 lat wraz z mężem i krową.
14
A to już mąż Sabine – Christian. Na początku lat 70-tych niektórzy młodzi ludzie odkryli Ces. Wtedy była to upadła i niezamieszkana wieś. Nowi mieszkańcy zaczęli ją odbudowywać. Przed przyjazdem do Ces, Christian był inżynierem.

Ślubne zdjęcia par homoseksualnych. Fascynujące czy szokujące?

ŻYCIE
LotkA

Czerwiec jest Miesiącem Dumy LGBT, z tej okazji społeczność dzieli się swoją radością z powodu poszerzającej się wolności i możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych. W sieci publikują m. in. zdjęcia ślubne par jednopłciowych, które przepełnione są miłością i szczęściem, jakie daje im jedynie bycie razem.

Musiało minąć wiele czasu, by pary homoseksualne mogły wyjść z ukrycia i chociaż w części zacząć żyć jak wszystkie inne małżeństwa. Jakkolwiek współcześnie związki jednopłciowe mają szansę na legalizacje swoich relacji przynajmniej w części krajów, to warto pamiętać, że w wielu miejscach na świecie, w tym i w Polsce, wciąż toczą się dyskusje na temat statusu małżeństw homoseksualnych. Do maja 2015 r. związki osób tej samej płci uznało prawo 21 państw świata. Prawo osób homoseksualnych do zawarcia małżeństwa zostało zaakceptowane, ale nie jeszcze nie weszło w życie m. in. w Finlandii, Słowenii i Irlandii.  Za to wciąż w krajach takich jak Arabia Saudyjska, Iran czy Sudan małżeństwo osób tej samej płci karane jest śmiercią.

Trudno nam oceniać i decydować za wszystkich, ale na zdjęciach jednoznacznie widać ogromną radość i szczęście świeżo zaślubionych par — a czy jakikolwiek człowiek ma władzę, by im tych uczuć zabraniać?

same-sex-wedding-photography-19__880

źródło: TraceyBuycePhotography

same-sex-wedding-photography-8__880

źródło: Zofia&Co.

same-sex-wedding-photography-32__880

źródło: 500px.com

same-sex-wedding-photography-30__880

źródło: 500px.com

same-sex-wedding-photography-29__880

źródło: 500px.com

same-sex-wedding-photography-12__880

źródło: LisaRobinsonPhotography

źródło artykułu: BoredPanda

To, co zrobił ten kot jest niesamowite! Zobacz co znaczy siła przyjaźni

ŻYCIE
callista006

Piskliwy kociak i mały szczeniak zaprzyjaźniły się już w pierwszych dniach swojego życia. Kiedy wylądowali w sklepie zoologicznym na Tajwanie, zostali rozdzieleni przezroczystą ścianką. Buntowniczy kotek stanowczo się temu sprzeciwił. Zobaczcie, co zrobił!

Zobacz też jakby wyglądał świat, gdyby zwierzęta traktowały ludzi jak ludzie traktują zwierzęta…