Szok! Okazuje się, że lampka wina jest jak godzina na siłowni!

Rozrywka
callista006

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Alberty w Kanadzie wykazały, że korzyści zdrowotne wynikające z picia czerwonego wina (oczywiście w zalecanych ilościach;)) są podobne do tych, które wynosimy z codziennego ćwiczenia przez godzinę na siłowni.

1

Okazuje się, że osoby, które piją codziennie 1 kieliszek czerwonego wina, są mniej narażone na rozwój demencji, a także raka. Co więcej, wino wpływa korzystnie na pracę serca, regulację cukru we krwi i – co z pewnością zainteresuje kobiety – spowalnia procesy starzenia się.

Za te wszystkie cuda odpowiedzialny jest jeden ze składników wina, resweratrol. Jest to związek chemiczny znajdujący się w winogronach, a przede wszystkim w ich skórkach. To czerwone wina otrzymuje się z fermentacji soku z owoców razem z ich skórkami, dlatego jest w nich więcej resweratrolu niż w winach białych.

2

To jeszcze nie koniec cudownych właściwości czerwonego wina. Resweratol poprawia sprawność fizyczną, pracę serca i siłę mięśni, a więc działa na organizm podobnie, jak ćwiczenia! To dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby ćwiczyć, ale fizycznie nie są w stanie tego robić.

Zobacz też zdjęcia, które pokazują, jak wyglądamy po 1, 2 i po 3 kieiszkach wina…

Ten mężczyzna zrobił o jeden krok za daleko i runął w otchłań. Nikt nie zdołał mu pomóc…

FILMY
myrmek

Chodzenie po mokrych skałach jest niebezpieczne. To banał, z którego, jak widać nie każdy zdaje sobie sprawę. Mężczyzna nagrany na tym filmiku zrobił o jeden krok za daleko, a pech chciał, że dalej była już tylko przepaść.

Cóż, lot miał długi.