Ta 65-letnia Chinka przejechała 2400 km i zapłaciła 1100 dolarów by uratować setkę psów przed zjedzeniem

NEWSY
LotkA

W minioną sobotę w mieście Yulin w Chinach odbył się doroczny festiwal psiego mięsa, podczas którego tradycja zezwala na ubój i zjedzenie niemal 10 000 psów. Święto to odbywa się za każdym razem przy okazji letniego przesilenia.

Zobacz szokującą galerię z Festiwalu Psiego Mięsa w Chinach!

Niestety zwyczaj jedzenia psiego mięsa w Chinach wcale nie jest zwyczajem zapomnianym. Główny obszar, na którym praktykuje się przyrządzanie potraw z psiego mięsa, to południowa część kraju. Na szczęście wśród samych obywateli nie brakuje przeciwników takich zachowań.

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-2

Jednym z działań sprzeciwu była decyzja Yang Xiaoyun, która przejechała 2400ˆ km i wydała ponad 7000 juanów by uratować chociaż część przeznaczonych na ubój psów. Te sprzedawane były w pobliskim sklepie, gdzie trzymano je w klatce.

Animal lover Yang Xiaoyun uses a mobile phone next to a cage accommodating dogs which she purchased from dog vendors to rescue them from dog meat dealers at a temporary shelter ahead of a local dog meat festival in Yulin

Każdego roku obchody najdłuższego dnia w roku w miejscowości Yulin budzą na świecie co raz większy sprzeciw. W przeszłości obrońcy praw zwierząt jeździli do Yulinu, by demonstrować przeciwko całemu festiwalowi i wykupywać psy, które miały być zjedzone.

Według fundacji Animals Asia z Hong-Kongu główna ilość psiego mięsa w Chinach pochodzi obecnie z kradzieży domowych pupili. Często zjadane są również bezdomne psy błąkające się po mieście. Znane są również przypadki, w których psy trzymane były w okropnych warunkach, a potem trute lub bite na śmierć. Mimo tego okrucieństwa, jedzenie psów w Chinach wciąż jest legalne.

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-24

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-4

źródło: Time, BoredPanda

 

11 zaskakująco łatwych sposobów na zaciągnięcie dziewczyny do łóżka.

Rozrywka
roundhere

Wbrew temu, jaka panuje powszechnie opinia, kobiety nie są wcale tak skomplikowane. Wystarczy odrobina chęci i cierpliwości, by nawet te najbardziej oporne w końcu nam uległy. Co robić, by zwiększyć swoje szanse na owocne zakończenie randki? Ruszam Ci z pomocą:

1. Poznaj ją bliżej.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, by uwieść dziewczynę, to dobrze ją poznać. Nie naciskaj za mocno, gdyż dziewczyna może się poczuć zagrożona, lub szybko się Tobą znudzić. Rozmawiaj z nią spokojnie i często wysyłaj SMS-y.

2. Staraj się, by Cię polubiła.

Rozmawiaj z nią i wysyłaj SMS-y. Skup się na wspólnym zainteresowaniu, czymś, co oboje lubicie. Znajdźcie wspólny temat do rozmów.

black-and-withe-boy-cute-girl-kiss-Favim.com-459718

3. Bądź aktywny w nocy.

Wysyłaj jej wiadomości późnym wieczorem i dzwoń do niej, gdy jest już w łóżku. W ten sposób sprawisz, że między Wami wytworzy się intymny nastrój. Na początku staraj się być neutralny. Nie flirtuj zbyt często, bo możesz ją do siebie zrazić.

4. Nie pozwól, by domyśliła się, że ją lubisz.

Wiele mężczyzn popełnia ten błąd. Oczywiście, że dziewczyna wie o Twoich uczuciach. W końcu ciągle do niej wydzwaniasz i SMS-ujesz. Dopóki jednak nie usłyszy od Ciebie, że jesteś w niej zakochany, dopóty będzie podekscytowana i niepewna tego, na czym stoi. Dzięki temu możesz ją od siebie uzależnić.

boy-girl-kiss-love-smile-Favim.com-454970

5. Prowadź podwójne życie.

Zawsze, gdy rozmawiacie wieczorami, staraj się być romantyczny, a czasem odrobinę pruderyjny. Gdy jednak spotykacie się za dnia, w ogóle nie poruszaj tematu nocnych rozmów. Jeśli ona go poruszy, to będziesz wiedział, że jej się podobało.

6. Wtargnij w jej prywatną strefę.

Gdy będziecie razem spędzali czas, usiądź blisko i udawaj, że nie zauważyłeś, jak blisko siebie się znajdujecie. Już z nią flirtowałeś. Teraz musisz na stałe zagościć w jej prywatnej strefie, by wytworzyło się między Wami seksualne przyciąganie. Dotknij ją podczas rozmowy, pomasuj po ramieniu, przytul na pożegnanie. Każdy taki gest wywoła w niej burzę myśli i uczuć.

Love-cute-love-romantic-romance-images-of-love-love-wallpaper-kiss-love-kiss-me-lips-beautiful-chiks-sexy-love-funbie- (3)

7. Zbuduj seksualne napięcie.

Teraz, gdy każdy Twój dotyk pobudza w niej wszystkie zmysły, musisz sprawić, by dziewczyna zaczęła pragnąć Twojego dotyku i bliskości. Niech Twoja dłoń spocznie na jej ramieniu, gdy rozmawiacie. Zbliż się do niej i szepnij jej coś do ucha. Bądź czuły, baw się jej palcami u dłoni, gdy nikt nie widzi.

8. Pogrywaj z nią.

Jesteś już w dobrym miejscu i wkrótce uda Ci się przejść od słów do czynów. Jeśli jednak chcesz, by sprawy przybrały naturalny obrót, kontynuuj nocne SMS-owanie. Grajcie w gierki, opowiadaj jej, co robisz, pytaj, co ona ma sobie.

9. Przekraczaj granice.

Zadzwoń do niej, gdy będzie w łóżku, i zadaj jakieś niegrzeczne pytanie. Jesteście już na takim etapie znajomości, że nie powinno jej to krępować. Prowadź z nią seksowną rozmowę i nakręcaj ją jeszcze bardziej.

boy-cute-girl-kiss-Favim.com-513120

10. Zaproś ją na kolację.

Dziewczyna jest w Tobie zakochana i teraz od Ciebie zależy, co zrobisz. Czy chcesz z nią pójść na randkę do restauracji, czy wolisz skupić się na relacji friends with benefits i od razu zaprosić do siebie.

10. Idź na całość!

Gdy już się spotkacie, nie poganiaj jej. Bądź czuły, delikatny i nie zapomnij o stworzeniu intymnej atmosfery. Gdy poczujesz, że ona też tego chce, pocałuj ją.

8936658511_7bdf7b37b7_o