Ta kobieta właśnie dożyła wieku 95 lat, a sekretem jej długowieczności jest… palenie marihuany

NEWSY
bsnrk

Melita Gordon z Jamajki ma 95 lat i niedużo więcej niż 150 centymetrów wzrostu. Jak mówi, sekretem jej długowieczności jest palenie konopi indyjskich, które praktykuje od 10. roku życia.

Co więcej, starsza pani jest głęboko przekonana, że jeśli przestanie, może „przedwcześnie” umrzeć. W rozmowie z „Green Rush Daily” kobieta utrzymuje, że jeśli lekarz kazałby jej przestać palić, to po prostu zmieniłaby lekarza.

z1

Melita przyszła na świat w tradycyjnej jamajskiej społeczności i pali praktycznie tak długo, jak tylko sięga pamięcią. Gdy była małą dziewczynką, odpalała fajki z cannabis dla starszych członków rodziny. W fabryce, w której pracowała przez długie lata, nazywano ją po prostu „The Pipe Lady” (ang. „pani fajka”).

Nie wszyscy w rodzinie są szczęśliwi z tego powodu. Jej córka próbowała przekonać matkę do pozbycia się nałogu przez wiele dekad, ale nie była w stanie. Z kolei mąż pani Gordon, który sam dożył wieku 100 lat, nigdy nie palił, ale nie przeszkadzało mu, że robi to jego żona.

z2

Marihuana, a nie alkohol, praktycznie od zawsze jest tradycyjną używką pierwszego wyboru na Jamajce. Zdelegalizowana w latach osiemdziesiątych pod naciskiem Amerykanów, teraz prawdopodobnie zostanie z powrotem zalegalizowana na fali podobnych działań w kilku stanach USA.

Źródło: greenrushdaily.com

Zobaczyła na wystawie manekina, który… wyglądał jak ona! O co chodzi?

ŻYCIE
roundhere

Pro Infirmis to największe, niepubliczne stowarzyszenie pomagające niepełnosprawnym obywatelom Szwajcarii. „No i kto jest perfekcyjny?”, brzmi pytanie postawione w poruszającej kampanii. Video nakręcone z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przedstawia proces tworzenia manekinów na podstawie ciał kalekich ochotników. Na koniec manekiny wystawione są za oknem jednego ze sklepów. Reakcja modeli i modelek na manekiny jest naprawdę poruszająca:

Będziesz w szoku kiedy dowiesz się z kim te gwiazdy straciły dziewictwo

Rozrywka
callista006

Większość z nich chciałaby powiedzieć: „To było dawno i nieprawda”. Cóż, tylko pierwsza część zdania jest prawdziwa.

 

1. Mila Kunis miała 19 lat, kiedy straciła dziewictwo z… Kevinem! Macaulay Culkin spotykał się z nią przez 9 lat

2

2. Taylor Swift oddała wianek Johnowi  Mayerowi, po czym go rzuciła

3

3. Wszyscy znacie historię Seleny Gomez i Justina Biebera. Wiecie, jak się tym chwalił. I jak to się skończyło…

4

4. Kim Kardashian straciła dziewictwo w wieku 14 lat, z bratankiem Michaela Jacksona, TJem. Podobno jej mama – Kris Jenner – wiedziała o tej decyzji, wspierała ją i pouczała o bezpiecznym seksie

5

5. To urocze! Mąż Beyonce – Jay Z, zawsze był jej jedyną prawdziwą miłością

6

6. Jessica alba straciła dziewictwo z Michaelem Weatherlyem w wieku 18 lat i do dzisiaj tego nie żałuje

7

7. Jake Gyllenhaal i Kirsten Dunst zrobili to, kiedy Kirsten miała 19 lat. Byli razem przez 2 lata. Szkoda, że się rozstali

7

8. Kristen Stewart miała 14 lat. Michael Angarano umawiał się z nią jeszcze przez 4 lata. Potem nastąpiła era Roberta Pattisona

8

9. Vanessa Hudgens poznała Zaca Efrona na planie High School Musical. Ona miała 17 lat, on 18. To był pierwszy raz dla obojga

9

Zobacz też 13 fikcyjnych par, które związały się ze sobą w realu…