Ten chłopak był w kebabie w Ełku tuż przed zabójstwem 21-letniego Daniela i opisuje, co tam naprawdę się działo

NEWSY
bsnrk

Tak wydarzenia sprzed tragicznego zajścia opisuje na swoim facebooku Daniel (pis. oryg.):

W sprawie zabójstwa w Ełku i całej tej chorej sytuacji. Postanowiłem to napisać ponieważ widząc jak masa ludzi obrała sobie jedno zdanie, jeden punkt widzenia i podąża tym szlakiem twardo jak stado baranów zaślepione stereotypami i subiektywizmem to po prostu mnie to przeraża.
Zanim przejdę do opisu tego co zaobserwowałem tamtego wieczoru chciałbym postawić sprawę jasno. Jestem zwolennikiem walki z terroryzmem, zatrzymywaniu i ograniczaniu napływu uchodźców z krajów arabskich. Stanowczo potępiam politykę Niemiec i Francji w tej sprawie. Jednakże jestem człowiekiem, który ma rozum i zmysły, które pozwalają mi patrzeć na sprawy tego typu obiektywnie i racjonalnie.

Do rzeczy ! Czynnikiem, który sprawił bym napisał tę wiadomość był fakt, że feralnego dnia około godziny 20:00, a wiec na kilka godzin przed zabójstwem byłem w ów kebabie. Wchodząc, powiedziałem dzień dobry na co pracownicy z uśmiechem mi odpowiedzieli. Zamówiłem jedzenie na wynos i czekałem na jego odbiór w pomieszczeniu. Było wiele osób, pracownicy uwijali się nie nadążając z zamówieniami jednak muszę przyznać, że obsługa była kulturalna i spokojna. Oczekując na posiłek, w kebabie znajdowało się kilku pijanych mężczyzn. Oni jednak kultury za wiele w sobie nie mając posyłali raz po raz obraźliwe słowa w kierunku pracowników. Jakie? a no np. „Dawaj kurwo te jedzenie, tylko nie pluj bo ci tym mordę wysmaruje”, albo „Ciapaku na kolana i do pana”. Mimo tych uwag pracownicy w milczeniu pracowali dalej. Pod kebabem wybuchały petardy i również było gwarno. W pewnej chwili zauważyłem, że jeden z pracowników nie wytrzymując już chyba nerwowo tej sytuacji wyszedł na zaplecze skąd powrócił dopiero po dłuższej chwili, najwidoczniej musząc ochłonąć. Dali mi jedzenie, życzyli smacznego z uśmiechem na twarzy mimo iż byli mocno podenerwowani zachowaniem pozostałych klientów. Wyszedłem.

W związku z tym co zaobserwowałem tamtego wieczora, nie dziwni mnie jak skończyła się ta sytuacja. Ja w przeciwieństwie do większości z Was, nie widzę w mordercy obcokrajowca, araba lecz człowieka, któremu, obrażanemu i szykanowanemu puściły nerwy. Zrozumcie też, że ja go nie bronie, absolutnie, stwierdzam wyłącznie fakty. Rozumiem doskonale, że łatwiej przyjąć postawę w której Polacy są męczennikami a obcokrajowcy najeźdźcami i agresorami. Jednak jak to w przyrodzie akcja rodzi reakcje, nie było by zaczepek nie było by tak tragicznego końca. W związku z tym ja wole się nie oszukiwać i widzieć świat, Nasz Polski świat, w barwach rzeczywistych.

Zabił – fakt, należy mu się nawet i dożywocie nie wchodząc już w to czy zabił umyślnie czy nie. Powinien był bezdyskusyjnie zadzwonić na policje a nie samotnie wymierzać sprawiedliwość. Na karę zasłużył jednak bezapelacyjnie. Szkoda młodego, ludzkiego życia. Niech ofiara spoczywa w pokoju. Mam nadzieje, że to co zaobserwowałem pozwoli spojrzeć na tę sprawę z innego punktu widzenia, może cięższego dla patriotycznego polskiego umysłu, lecz chyba tego właściwszego.

 

333

21-letni Daniel zginął od ciosu nożem przed tym lokalem parę godzin poźniej. Wedle wstępnych ustaleń prokuratury przyszedł do baru w towarzystwie znajomych, a przed awanturą wybiegł z lokalu z dwoma butelkami Coca-Coli. Kucharz i właściciel rzucili się za nim. Doszło miedzy nimi do szarpaniny, w trakcie której jeden z nich zadał 21-latkowi dwa ciosy nożem.

Po zabójstwie wybuchły zamieszki, w wyniku których w samym Ełku zdemolowano kilka lokali z kebabami. Zatrzymano blisko 30 osób, które odpowiedzą za niszczenie mienia, zakłócenia porządku i udział w zbiegowisku. Algierczyk i Tunezyjczyk, którzy zaatakowali mającego już wcześniej problemy z prawem Daniela, usłyszeli zarzut zabójstwa. Obydwaj nie byli notowani.

Źródło: Facebook, prokuratura

Byli wspaniałą parą! Wszystko zmieniło się, gdy ich znajomi odkryli przerażającą tajemnicę chłopaka

NEWSY
LotkA

Chłopak zamordowanej Sunny Kim przez dwa tygodnie odpowiadał na maile i wiadomości w jej imieniu. Ta śliczna Koreanka zginęła po tym, kiedy postanowiła zerwać ze swoim przyszłym oprawcą.

Oto Sunny Kim, 24-latka z Korei Południowej.

Bez nazwy-1

Odkąd Kim skończyła 14 lat studiowała w USA w Wojskowej Akademii w Massanutten w Wirginii, a potem na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku, gdzie studiowała ekonomię.

 enhanced-6568-1435251439-5

W czasie studiów w Stanach Zjednoczonych Sunny Kim miała mnóstwo przyjaciół i była niezwykle popularna.

enhanced-11875-1434928684-2

enhanced-28322-1434928683-1

Po ukończeniu edukacji wróciła do rodzinnej Korei Południowej, aby podjąć pracę jako wykładowca w mieście Busan. Z amerykańskimi przyjaciółmi utrzymywała stały kontakt przez Facebooka i komórkę.

Z czasem spotkała człowieka, z którym w niedługim czasie związała się na poważnie. Kim regularnie wrzucała ich wspólne zdjęcia do Internetu, podobnie jak zdjęcia jedzenia, paznokci, przyjaciół i znajomych. Wydawało się, że była szczęśliwa i żyło się jej dobrze.

edit-31409-1435055550-16

enhanced-1809-1434928313-1

Według danych śledczych Sunny Kim zaginęła 2 maja tego roku. Dwa tygodnie później jej chłopak przyszedł na komisariat policji i przyznał się do morderstwa. 24 letni mężczyzna – którego, zgodnie z prawem koreańskim w mediach można nazywać tylko „Pan Lee” – początkowo zadzwonił na policję i powiedział, że zabił swoją dziewczynę, zakopał jej ciało i próbował popełnić samobójstwo.

grid-cell-11822-1435254638-2

grid-cell-2568-1435142493-12

Zwrócił się do policji w Busan i został zabrany na komisariat miejski policji Gwanak Seulu, niedaleko miejsca, gdzie on i kim mieszkali. Wchodząc do budynku miał cięte rany nadgarstków i ślady krwi na rękach. Powiedział, że próbował popełnić samobójstwo w pobliskim hotelu. Jego zachowanie miłośnicy Kim wzięli za chwyt wyrachowanej osoby, która chciała upozorować swoje poczucie winy.

Mężczyzna został wypuszczony z komisariatu i został zobowiązany do stawienia się w sądzie w późniejszym czasie. Dwa dni po zgłoszeniu morderstwa, odnaleziono martwą Sunny Kim. Zapakowaną w walizkę, pogrzebaną metr pod ziemią, przykrytą warstwą cementu na wzgórzach niedaleko jej domu. Jej zabójca posadził nawet kwiaty tam, gdzie ją zakopał. Policja podała do publicznej wiaodmości zdjęcie z miejsca, w którym ją znaleziono.

Matka kim, na wieść o tym, co się stało powiedziała:

„Dopóki żyję, nigdy mu nie wybaczę. Nie zasługuje nawet, by został osądzony przez prawo. Nie jest człowiekiem. Niedługo mieliśmy się z nią spotkać, umieraliśmy z tęsknoty. Nie przypuszczałam, że przyjdzie mi zobaczyć ją w takim stanie”.

Nie ujawniono jeszcze wyników z autopsji dziewczyny, jednak policjanci wskazywali na to, że ciało dziewczyny było brutalnie poturbowane.

grid-cell-20544-1435251631-17

Lee przyznał, że zabił swoją dziewczynę w przypływie gniewu, kiedy to Ona chciała z nim zerwać.

Siostra Kim powiedziała, że nie zorientowała się, że Kim nie żyje, ponieważ Lee podszywał się pod swoją zmarłą dziewczynę przez dwa tygodnie, odpowiadając na wiadomości, które przychodziły na jej telefon. Według siostry Kim, która mieszka w USA, przez te dwa tygodnie Lee pisał do niej wiele razy udając siostrę dziewczyny.

enhanced-18843-1434928685-2

„Sposób, w jaki pisał był dokładnie taki, w jaki pisałaby moja siostra. Myślimy, że przejrzał jej wcześniejsze wiadomości w telefonie po to, żeby zobaczyć jak skutecznie się pod nią podszyć. Byłam naprawdę zszokowana faktem, że ktoś może tak działać.

enhanced-24036-1434927099-3

W dzień, kiedy Kim została zamordowana, przyjęła nową pracę i w wiadomościach napisała rodzinie jak bardzo jest tym podekscytowana, i że nie może doczekać się, by ich zobaczyć. Później Lee, podszywając się pod Kim ponownie, napisał wiadomość do jej nowego pracodawcy i wycofał jej kandydaturę mówiąc, że wyjeżdża ponownie do US na uczelnię. Siostra Kim uważa, że te działania Lee miały na celu odsunięcia od niego tropu policji w razie jej poszukiwań.

Wydaje się, że ich związek był długą historią przemocy domowej i stalkingu. Siostra zamordowanej wspomina, że kiedy coś szło nie tak jak chciałby tego Lee, ten dotkliwie bił swoją dziewczynę:

„Słyszałam od jej bliskich przyjaciół, że raz moja siostra błagała go na kolanach, aby przestał ją bić. Sądzę, że ona myślała, że uda się jej go zmienić, a te okropne zdarzenia nie raz się powtarzały”.

W zeszłym roku na policję trafiły zdjęcia siniaków i połamanych palców Kim, które miały być dowodem na znęcanie się Lee nad swoją partnerką. Wtedy jednak nie wniesiono przeciwko niemu oskarżenia.

enhanced-31478-1435066106-9

Kim miała niesamowitych rodziców, którzy chcieli dla swoich dzieci tylko tego, co najlepsze. Uważali, że ich córki zajdą w życiu daleko i dlatego pracowali naprawdę ciężko, by zapewnić im godziwy start w dorosłe życie. Większość swoich dochodów przeznaczali na edukacje swoich dzieci za granicą, które miały z czasem odnieść ogromny sukces zawodowy.

Przyjaciele kim, którzy znali ją z uczelnianego bractwa Kappa Phi Lambda – Upsilon popadli w kompletną rozpacz:

„Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi. Robilismy razem tyle fantastycznych rzeczy. Uwielbialiśmy bawić się razem. Kim uwielbiała gotować, sprzątać, malować i tworzyć, grać w gry wideo i śpiewać. Zawsze mówiła, że prędzej wydałaby pieniądze na pyszny obiad z osobami, które kocha, niż na rzeczy materialne”.

enhanced-18843-1434928685-2

Siostra Kim przyznała:

„Moja rodzina kompletnie się załamała. Wszyscy jesteśmy w rozsypce. Moja mama i babcia są w depresji. Mama nie może spać, tata dawał jej tabletki nasenne, ale ona budzi się w nocy i cały czas płacze”.

enhanced-20287-1435142529-15

źródło: BuzzFeed

Oto najbardziej erogenne części ciała kobiety (jak same twierdzą)

ŻYCIE
bsnrk

Producenci kondomów Skyn przepytali 2 tysiące kobiet, żeby dowiedzieć się, dotykanie jakich części ciała NAPRAWDĘ je najbardziej podnieca.

Oto, czego się dowiedzieli:

5. Brzuszek

1

Może Was to zaskoczy, ale tylko 4 procent respondentek stwierdziło, że lubi być po nim dotykana najbardziej. Dalej to jednak miejsce w pierwszej piątce.

4. Plecy

Tylko 6 procent. Jeśli nic nie wiesz o swojej partnerce, skierowałbym wysiłki gdzie indziej…

3. Pupa

pupa

15 procent. Jesteście w szoku?

2. Szyja

Miejsce drugie, ale dalej nie każda po tym szaleje – przyznaje się do tego 28 procent.

1. Piersi

Zajmują miejsce pierwsze w badaniu z 35 procentami wskazań. Wnioski, jakie z tego można wyciągnąć są dwa: 1) kobiety różnią się między sobą, 2) nie zaczynajcie znajomości od wkładania jej ręki do majtek.