Ten chłopak już nie żyje. Po 8 miesiącach rodzina usłyszała bicie jego serca ponownie. Co za historia…

ŻYCIE POLECANE
rafabat

Każda rodzina przeżywa koszmar, kiedy traci bliską osobę.

W przypadku rodziny Heisler chodziło o syna i kochanego brata. Matt zginął w pożarze na terenie akademika swojej uczelni, w wieku zaledwie 21 lat. Był wesołym, pełnym miłości chłopakiem o wielkim sercu. Jego siostra Casey bardzo boleśnie przeżyła tę stratę, ponieważ był jej jedynym bratem.

1

Śmierć Matta była już drugą bolesną startą dla tej rodziny. Najmłodsza córka, Alicja zmarła w wieku czterech lat z powodu wady serca. Przedwczesna śmierć ukochanej siostry miała duży wpływ na Matta, który postanowił zostać dawcą narządów. Chciał ratować życie innych ludzi. Jednak nikt nie spodziewał się, że on sam straci życie w tak młodym wieku i do tego w tak tragiczny sposób.

Matt był dawcą. Po jego śmierci serce, które nadal biło zostało przeszczepione pewnemu weteranowi wojennemu Tomowi Meeks. Tom cierpiał na rzadką chorobę serca, którą zdiagnozowano w 2011 roku. Lekarze powiedzieli, że jeżeli nie znajdzie się dawca, to mężczyzna umrze.

2

Tom był zrozpaczony. Udał się do pięciu szpitali, ale w żadnym nie znalazł się dawca. Znalazł się szpital, który był na tyle wyspecjalizowany aby wykonać zabieg i w dodatku znajdowało się w nim serce Matta.

Rodzina Matta od razu chciała poznać człowieka, któremu wszczepiono serce chłopaka. Osiem miesięcy po operacji udało się zorganizować spotkanie. Była to wzruszająca chwila dla wszystkich. Tom powiedział, „Obudziłem się dziś rano i powiedziałem Mattowi, że jego rodzina odwiedzi go popołudniu.”

3

Przez chwilę rodzina Heisler mogła przytulić człowieka, który nosił teraz serce Matta. Mogli nawet posłuchać jego bicia.

4

Tom ma żonę i czwórkę wnuków. Trudno jest mu wyrazić wdzięczność jaką darzy rodzinę Heisler. „Pozwolić posłuchać bicia serca ich syna, to najmniejsza przysługa, jaką mogłem dla nich zrobić.”

Ten żebrak zarabia prawdopodobnie więcej od ciebie

ŻYCIE
rafabat

Okazuje się, że „praca” żebraka jest bardzo opłacalnym zajęciem. Starszy człowiek z prowincji Jiangsu, który ma około 70 lat, zarabia na życie żebrząc w Pekinie i udaje mu się co miesiąc wysyłać krewnym około 10 000 juanów (1 600 – 1 700 dolarów).

zebrak_pekin01

Pieniądze, które mężczyźnie udaje się wyżebrać od przechodniów, wysyła swojej rodzinie, a także z tych pieniędzy utrzymuje 3 członków rodziny studiujących na uniwersytecie. Jego rodzina zbudowała z pieniędzy przysyłanych przez żebraka dwupiętrowy dom.

zebrak_pekin02

Pracownicy poczty opowiadają:
Jest już regułą, że dziadek siada na podłodze i wysypuje całą zawartość toreb foliowych.Ogromna liczba zmiętych banknotów jednojuanowych pokrywa całą powierzchnię podłogi.Zazwyczaj mężczyzna wysyła około 10 000 juanów miesięcznie, w święta – nawet do 20 000 czy30 000 juanów. Po ostatnim Święcie Środka Jesieni przychodził do urzędu pocztowego trzy dni pod rząd, bo nie dał rady przez jeden dzień policzyć wszystkich drobnych, które udało mu się zebrać.
zebrak_pekin03
Początkowo staruszek radził sobie sam, ale po kilku miesiącach „biznesmen” zaczął płacić pracownikom poczty 100 juanów za pomoc w liczeniu gotówki. Ma też dobre relacje z pracownikami ochrony, którzy też zawsze mu pomagają.
zebrak_pekin04
Pozostali pracownicy poczty również nie odmawiają mu pomocy.
Robimy to i bez zapłaty – śmieje się jeden z urzędników.
On już stał się dla nas ważnym klientem.
zebrak_pekin05
zebrak_pekin06

16 zdjęć, które rozwścieczą twoją pogodną, wrażliwą duszę

Rozrywka
callista006

Optymiści – jeżeli chcą pozostać optymistami – nie powinni oglądać tych zdjęć.

1. Najwyraźniej ktoś tu nie chce, żeby ludzie myli ręce

1

2. Najgorszy interes w życiu

2

3. Niesamowite odkrycie

3

Ameryka przed Kolumbem. Dowody świadczą o tym, że kraj zasiedlało miliony ludzi jeszcze przed przybyciem Europejczyków.

4. Mistrz parkowania

5

5. Połowa ceny za chipsy i połowa za powietrze

5

6. Kto to zaplanował?

8

7. Kolejny świetny projekt

9

Oto 17 najgorszych projektów, jakie w życiu widzieliście…

8. Jeszcze wam mało?

10

9. Płaczę…

9

10. Jak zepsuć niespodziankę

10

11. Dla takich ludzi jest specjalne miejsce w piekle

11

Zobacz też 15 obrazków, które na pierwszy rzut oka są ok, ale jeśli przyjrzysz się im dłużej, doprowadzą cię do szału…

Źródło: Diply.com