W 1967 r. elektryk Randall Champion podczas pracy na słupie wysokiego napięcia został porażony prądem o sile 4000 woltów. Dzięki pasom zabezpieczającym nie spadł na ziemię, tylko nieprzytomny zawisł głową w dół.

W pobliżu znajdował się inny elektryk –  J.D. Thompson. Kiedy zauważył, co się stało, czym prędzej pospieszył koledze na ratunek i wspiął się na słup. Jeszcze będąc na wysokości, rozpoczął sztuczne oddychanie, które kontynuował do momentu, aż poczuł niewyraźny puls. Następnie zniósł Championa na ziemię i przystąpił do pełnej reanimacji. Zakończyła się ona powodzeniem. Mało tego, Randall Champion nie tylko przeżył, ale żył w dobrym zdrowiu aż do 2002 r. Thompson żyje natomiast do dzisiaj.

Całą tę sytuację uchwycił w kadrze Rocco Morabito – fotograf lokalnej gazety Jacksonville Journall. Wracał on właśnie ze strajku kolejarzy, o którym robił fotoreportaż, i przypadkiem natknął się na opisane powyżej wydarzenia. Za zdjęcie ukazujące moment sztucznego oddychania na słupie otrzymał nagrodę Pulitzera. Fotografia nosi tytuł The Kiss of Life.

slynne-zdjecie-kiss-of-life